Ultimate magazine theme for WordPress.

MOGWAI autorem ścieżki dźwiękowej do filmu „KIN”!

MOGWAI

AUTOREM ŚCIEŻKI DŹWIĘKOWEJ DO FILMU „KIN”

31 sierpnia na półki sklepowe trafi ścieżka dźwiękowa do filmu SF „KIN”, której autorem jest zespół Mogwai. Album ukaże się nakładem wytwórni Rock Action. Film został wyreżyserowany przez Jonathana i Josha Bakerów. Na ekranie zobaczymy takie gwiazdy jak: Jack Reynor, Zoë Kravitz, Carrie Coon, James Franco oraz Dennis Quaid. Akcja filmu rozgrywa się w przyszłości i opowiada historię niedawno wypuszczonego więźnia oraz jego adoptowanego nastoletniego brata, którzy uciekają przed mściwym przestępcą, a ich jedyną obroną w walce jest tajemnicza broń.

„We’re Not Done”  to drugi zwiastun, po „Donuts”, najnowszego wydawnictwa grupy. Utworu można posłuchać tutaj.

Byliśmy bardzo podekscytowani, kiedy poproszono nas o skomponowanie ścieżki dźwiękowej  do debiutanckiego filmu Jonathana i Josha Bakerów „KIN”. To niezwykłe doświadczenie pracować nad projektem, który jest tak inny od tego, co robiliśmy do tej pory” – mówi zespół.

To tej pory Mogwai skomponował ścieżki dźwiękowe do takich filmów dokumentalnych jak: “Zidane: A 21st Century Portrait”, “Before the Flood” (nagrany we współpracy z Trent Reznorem, Atticus Rossem oraz Gustavo Santaolalla), “Atomic: Living in Dread and Promise”  oraz francuskiego serialu telewizyjnego zrealizowanego dla Canal+  “Les Revenants”.