Aktualności muzyczne, relacje, recenzje płyt, wywiady, artykuły, informacje o imprezach oraz baza artystów i płyt.

„Momenty” – drugi album Grzegorza Hyżego już jest!

Dziś premiera długo wyczekiwanego drugiego albumu Grzegorza Hyżego. „Momenty” (KUP/POSŁUCHAJ) otwierają zupełnie nowy etap muzyczny w karierze artysty, naznaczony o wiele większą świadomością stylu i artystyczną ambicją.

Chyba nieprzypadkowo płyta ukazuje się w okolicy trzydziestych urodzin artysty. „Trójka z przodu” zobowiązuje do większej dojrzałości i dokładnie takie wrażenie sprawia ten premierowy materiał. Przez trzy lata, które minęły od premiery jego debiutanckiej płyty,Grzegorz Hyży zagrał setki koncertów, dojrzał artystycznie, zebrał mnóstw doświadczeń w pracy studyjnej i nabrał pewności siebie.

Płytę promuje przebojowy singiel „O Pani!” (ZOBACZ TELEDYSK), który podbił już radiowe playlisty. Jednak „Momenty” to nie tylko radiowe przeboje, lecz szlachetny flirt dwóch światów – mainstreamowego rocka i krainy nowoczesnego indie. Nowe piosenki zachwycą starszych fanów Hyżego, ale znajdą tu coś dla siebie także fani muzyki alternatywnej.

Przy powstawaniu płyty byłem obecny od samego początku. Wszystkie pomysły i kompozycje stworzyłem osobiście lub wspólnie z  Konradem Bilińskim moim przyjacielem i były potem dopracowywane w towarzystwie producentów. Ale spokojnie mogę powiedzieć, że każdy z tych utworów zawiera ogromną cząstkę mnie. Od pierwszych dźwięków, które powstały na pianinie czy na gitarze, do ostatniego szlifu produkcyjnego – mówi Grzegorz.

Nad jakością nagrań czuwał istny dream team krajowej sceny – producent Bogdan Kondracki i doborowa stawka muzyków zDanielem Walczakiem, Leszkiem Mateckim czy Michałem „Foxem” Królem na czele. „Momenty” powstawały tylko i wyłącznie przy pomocy „żywych” instrumentów – bez sprzętu komputerowego, loopów i sampli. Całość zarejestrowano w renomowanym studiu Custom34 w Gdańsku.

Tracklista:

 1. Noc i dzień
 2. Jutro jest dziś
 3. O Pani!
 4. Say
 5. Niech pomyślą, że to ja
 6. Brak
 7. Ratuj
 8. To jeszcze nie koniec
 9. Losing Game
 10. Mayday
 11. Droga
 12. Ocean

 

Bonus track:

 1. Pod wiatr

 

Kup lub posłuchaj albumu „Momenty”: https://grzegorzhyzy.lnk.to/Momenty

 

Obserwuj Grzegorza Hyżego w Internecie:

Facebook Instagram | TwitterYouTube

Komentarze są zamknięte, ale 1 | Trackbacks i Pingbacks są otwarte.

X