Liderem Budderside jest Patrick Stone, który deklaruje, że bardzo wierzy w swój zespół i ich piosenki. Uwierzyli w nich też muzycy Motörhead, którzy zdecydowali się wesprzeć grupę i wydać ich debiutancki album w powołanym przez siebie labelu Motörhead Music. Zespół został wybrany przez nich już kilka lat temu, mają więc błogosławieństwo samego Lemmiego Kilmistera. Album zapowiada video „Pain”:

Grupę, oprócz Patricka Stone’a, tworzą: Michael „The Stoneman” Stone (bas), Rich Sacco (perkusja) i Johnny Santoro (Still Standing, Rock Sugar – gitara).

Duch poszukiwania prowadził Budderside od pełnego świetnych riffów rockowego „The Envelope”, do „Ska-Bra”, w którym gościnnie występuje Phil Campbell znany z Motörhead. W ich muzyce słuchać inspiracje grungem („X-Girlfriend”) i orkiestracje z wielkich scen („Can’t Wrap My Head Around You”). Wszystkie te klimaty potwierdzają, że jakikolwiek rodzaj muzyki będzie wykonywał Budderside, będzie to robił z wielką swobodą i polotem.

Album Budderside zatytułowany po prostu „Budderside” ukaże się 23 września dzięki Motörhead Music / UDR / Warner Music Poland.

Budderside image003Lista utworów:
01. Genocide
02. Ska Bra
03. Pain
04. X-Girlfriend
05. Clear Blue Sky
06. Open Relationship
07. My Religion
08. The Envelope
09. Let This One Breathe
10. Can’t Wrap My Head Around You

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here