Muzyczna Kuźnia Talentu

Saksofonista Sławomir Dudar jest autorem projektu Muzyczna Kuźnia Talentu, który spełnił wymogi konkursu „Aviva. To dla mnie ważne” i został zakwalifikowany do etapu głosowania. Możemy wspomóc Pana Sławomira oddając swój głos na jego projekt muzyczny, który byłby realizowany w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia.

Głosowanie trwa od 22 maja do 11 czerwca. Tylko 20 pomysłów z całej Polski będzie w Finale.

Strona, poprzez którą oddaje się głosy:

http://todlamniewazne.pl/inicjatywa,1362,muzyczna-kuznia-talentu.html

Sławomir Dudar to wrocławski saksofonista, aktualnie mieszkający w Niemczech. Lider kwartetu jazzowego SŁAWEK DUDAR QUARTET, sideman, aranżer, nauczyciel , kompozytor. Absolwent Wydziału Instrumentalnego Zakładu Muzyki Jazzowej Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

W roku 2009 został nominowany do Wrocławskiej Nagrody Muzycznej, w kategorii Muzyka Rozrywkowa oraz Nagrody Gazety Wyborczej WARTO 2009. Ponadto z holenderskim zespołem COLLECTIVE JAZZ QUARTET otrzymał nominację Stowarzyszenia Jazzowego „Melomanii”, do nagrody NADZIEJA MELOMANÓW 2009. Ma na swoim koncie liczne koncerty, m.in.: w Polsce, Niemczech, Francji, Austrii oraz Holandii. Uczestniczył w wielu konkursach oraz festiwalach m.in.: Vienna Jazz Floor /Austria/, Bandoneon Festival /Niemcy/, 18th Music Meeting /Holandia/, “ZAPPANALE #16 /Niemcy/, Görlitz Jazztage, Międzynarodowy Festiwal Filmowy ERA NOWE HORYZONTY, KROKUS JAZZ FESTIVAL /Jelenia Góra/, „Jazz nad Odrą”, „Hot Jazz Spring” /Częstochowa/, Międzynarodowe Zmagania Jazzowe /Szczecin/, Muzyczna Strefa Radia RAM.

Brał udział w wielu Warsztatach Jazzowych prowadzonych przez wybitnych muzyków m.in.: Billy Harpera, Kenny Garretta, Don Bradena, Newman Taylor Bakera, Francesce Tekstley, Paquito de Riverę, Macka Goldsburego, Włodka Pawlika. Nawiązywał współpracę z wieloma muzykami, wśród których są: Jeremy Pelt, Bodek Janke, Jean Clair de Ruwe, Olivia Trummer, Louis di Matteo, Jacek Kochan, Piotr Wojtasik, Michał Barański, Piotr Baron, Krzysztof Kiliański, Dominik Wania, Natalia Grosiak. Jako aktywny i poszukujący muzyk ma na swoim koncie również eksperymenty z muzyką klubową, gdzie jego saksofon przenikał i eksplorował zupełnie odmienne rejony muzyczne. Występował w największych klubach w Polsce.

PROJEKT MUZYCZNA KUŹNIA TALENTU:

Planowane działania, w przypadku wygranej w konkursie: W ramach projektu zorganizowane zostaną bezpłatne cykliczne zajęcia- warsztaty w pierwszą i trzecią sobotę każdego miesiąca w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu.
Każde ze spotkań będzie oparte na autorskim programie dostosowanym pod względem czasu trwania zajęć, sposobu przekazywania wiedzy oraz programowo do wieku grup klas szkoły podstawowej- uczestnicy zostaną podzieleni na 3 grupy wiekowe, 6-7 , 8-9, 10-11 lat.

Podczas warsztatów odbywać się będą również zabawy muzyczno –ruchowe, powtarzanie rytmów, zagadki muzyczne, śpiewanie piosenek oraz granie na instrumentach przez dzieci.

W celu nauczenia wytrwałości i zmobilizowania dzieci do regularnego uczestniczenia w Muzycznej Kuźni każdy z uczestników otrzyma kartę uczestnictwa, na której będzie zbierał naklejki. Dla osób, które będą uczestniczyć min. w 80% zajęć i zbiorą naklejki rozdawane podczas warsztatów, przewidziany będzie udział w losowaniu nagród.
Na zakończenie warsztatów, podczas uroczystej gali odbędzie się koncert kadry pedagogicznej Kuźni Talentu. Przewidywana jest również możliwość wystąpienia dzieci, które w czasie trwania warsztatów będą miały możliwość przygotowania i  zaprezentowania przez siebie utworu.

Celem projektu będzie także zaangażowanie w ww. projekt szkół tak, aby na uroczystej gali zaprezentowały swój własny repertuar.

Podczas uroczystej gali odbędzie się również quiz z wiedzy zdobytej podczas warsztatów.

Zaplanowane działania mogą ulec modyfikacji w zależności od ilości uczestników, tak aby w jak najlepszy sposób wykorzystać czas.

Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu spełnia wymogi techniczno-organizacyjne dla tego typu działań dzięki dotychczasowo szeroko rozbudowanej ofercie kulturalnej oraz wyjątkowej przestrzeni, w której możliwe będzie doświadczanie muzyki i sztuki w jednym miejscu.

Jeśli w twojej duszy gra muzyka, jeśli chciałbyś aby Twoje dziecko miało możliwość dotknięcia muzyki na żywo, spróbowaniu gry na instrumencie, zagłosuj na projekt, który ma być realizowany w Centrum Nauki i Sztuki w Starej Kopalni.

fot. Krzysztof Trefon

X