NEHUDA feat. CRIS CAB – Paradise

NEHUDA feat. CRIS CAB – Paradise

NEHUDA – francuska wokalistka (Léa Jérome) już od dziecka była buntowniczką, a jej prawdziwą pasją było zawsze śpiewanie. Po tym jak została wyrzucona z liceum w Marsylii, postanowiła wyjechać na studia do Nowego Jorku. Nie udało się jej jednak ich ukończyć, ponieważ pochłonęło ją szaleństwo tego wielkiego miasta. Po niezbyt długim pobycie w USA, wróciła do Francji i podjęła pracę w Marsylii, którą po krótkim czasie zamieniła na pracę w Genewie, gdzie też zbyt długo nie wytrzymała i ostatecznie w 2004 roku wylądowała w Paryżu. Mimo bardzo wielu zmian w jej życiu, nigdy nie zapomniała o śpiewaniu i w 2014 roku wystąpiła we francuskim programie wokalnym „The Voice”. Dzięki temu została zauważona i zaproszona przez NRJ12 do telewizyjnego show „Les Anges 8”, gdzie zauważył ją Cris Cab i zaprosił do współpracy.

CRIS CAB – tak naprawdę Cristian Cabrerizo, urodził się w Miami na Florydzie, jako dziecko kubańskich rodziców. Od dziecka zakochał się w muzyce i już w wieku 5 lat, otrzymał swoją pierwsza gitarę. Gdy miał 14 lat, ojciec wykupił mu jego pierwszą sesję w studiu nagrań, dzięki czemu mógł nagrać swoje pierwsze utwory. Rok później usłyszał je bardzo znany wokalista Pharrell Williams, który wziął młodziutkiego Cristiana pod swoje skrzydła. Dzieki temu jego muzyczny rozwój, nabrał tempa i już w 2011 roku podpisał kontrakt płytowy z wytwórnią CMG 26 Records, gdzie wydał swój debiutancki mini-album „Foreword”. Podczas trasy koncertowej w Nowym Jorku, Cris wystąpił, jako support Wyclef Jeana, który został później jego drugim mentorem oraz nagrał z nim utwór „She’s So Fly”. W 2013 roku powstał najbardziej znany utwór Cristiana „Liar Liar”, który osiągnął wysokie miejsca na międzynarodowych listach przebojów. Rok później wydał album „Where I Belong”, gdzie można usłyszeć między innymi takie utwory jak: „Good Girls (Don’t Grow on Trees)”, „Loves Me Not” oraz „Paradise (On Earth)”, które trafiły również na oficjalną ścieżkę dźwiękową gry wideo NBA 2K14.

Po spotkaniu NEHUDY i CRIS CABA, wszystko potoczyło się bardzo szybko. Plany o podjęciu współpracy, przerodziły się w wspólny wyjazd na Hawaje. Tam został też nakręcony teledysk do utworu, o takim samym tytule, jak jeden z poprzednich utworów Crisa, a mianowicie „Paradise”. Niesamowity głos amerykańskiego wokalisty, wraz z anielskim wokalem zdolnej Francuzki, dał niesamowity efekt. Człowiek słuchając tego utworu i jednocześnie zamykając oczy, przenosi się myślami do „raju”. Ciekawostką jest to, że piosenka została nagrana w dwóch wersjach językowych: angielskiej i angielsko – francuskiej. „Paradise” już teraz stał się bardzo popularny we Francji i zaczyna zdobywać kolejne rynki muzyczne swoim „rajskim” brzmieniem.

Bezpośrednie linki do dwóch wersji klipów na Youtube:

ENGLISH: https://www.youtube.com/watch?v=CxXljDS9Ylg

FRENCH: https://www.youtube.com/watch?v=YtP_BOY8PnI

 

Baner w newsie 851×315

Ostatnio dodane: