Select Page

Neony ubrali Uniform!

Neony ubrali Uniform!

ALBUM_n800Czego można się  spodziewać po nowym albumie Neonów? Prawdopodobnie wszystkiego, co najlepsze i dostępne w muzyce!

„Samo to, że jesteś, energię wyzwala”, mimo, że wyrwane z kontekstu, ale to idealny wstęp do pełnego albumu, gdzie w kolejnych wersach słyszymy, że „nadajemy na tych samych falach” w niebieskim świetle,przechodząc do delikatnych „Mydlanych baniek”, których tempo zwolniło, by wsłuchać  się w wyrazistość gitarowych riffów dopracowanych w każdym szczególe. Do tego analogowe brzmienie gitar, starych wzmacniaczy lampowych, które można usłyszeć w prawie każdym utworze na płycie.

Kolejnym utworom również niczego nie brakuje. Dobre, zaczerpnięte rockowe inspiracje wprost z wysp brytyjskich, z muzycznym i skocznym czasem popowym refrenem nie pozwalają stać  w bezruchu.

Neony dobrali dobrze swój „Uniform” pasujący na każdą okazję. Niezależnie od tego jakim gatunkiem muzycznym jesteście zafascynowani, album wpisze się  w każdy nastrój.

Istotnym składnikiem twórczości Neonów są teksty, które pisze wokalista Vlado: bardzo współczesne, poruszające, inspirujące i przede wszystkim głębokie mówiące o rzeczach zwykłych i tych, których nie zauważamy. Rzadko na rynku możemy posłuchać  tak dobrze użyte metafory trafiające w sedno przekazu. Choćby z tytułowej piosenki z nowego albumu Neonów- Uniformy: „Wyżej, bez asekuracji na szczyt” muzycy mają dobry plan działania na najbliższy czas!

Neony nie wpisują się  w „szablony” konwencjonalnej muzyki, dla tego gatunku. Czuć i słychać, że eksperymentują i bawią się  tym, co robią.

Tę radość można usłyszeć  w „Ostatnim”, który na szczęście tym ostatnim nie jest, bo zaczynając „Trudne tematy” wciąż uśmiech po przesłuchaniu tego kawałka nie znika z twarzy.

Płytę kończy „Legalna Moskwa”, prosty a zarazem świetne wykonany kawałek kończący album, zachęcający do ponownego przesłuchania- od nowa i poznawania kolejny raz każdego utworu z osobna.

Uniform, to dobrze ubrana płyta, która nie zostanie odłożona w kąt i zapomniana. Każdy kolejny wydany przez tę grupę singiel będzie hitem na naszym rynku muzycznym.Każdy, kto przesłucha raz tej płyty, wróci do niej niejednokrotnie doceniając teksty oświetlone Neonami dobrej muzyki.

Premiera płyty 31.07.2015 ( Sony Music Entertainment Poland Sp. z o.o.)

Krzysztof Trefon

About The Author

Krzysztof Trefon

Fotograf i meloman, fanatyk nietuzinkowych brzmień, poszukiwacz oryginalnych rozwiązań, zawsze chadzający własnymi ścieżkami. Z bardziej poważnych tematów – stypendysta Prezydenta Miasta Wałbrzycha w dziedzinie artystycznej w roku 2015, z zamiłowania dziennikarz muzyczny i zaciekły krytyk, a w dodatku zodiakalny wodnik :)

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

november, 2017

18nov(nov 18)19:00(nov 18)19:00PAWEŁ DOMAGAŁA 18.11 Białystok – Sala Koncertowa na Podleśnej

21nov(nov 21)19:00(nov 21)19:00PAWEŁ DOMAGAŁA 21.11 Gdańsk – Stary Maneż

22nov(nov 22)19:00(nov 22)19:00PAWEŁ DOMAGAŁA - 22.11 Toruń – CKK Jordanki

26nov(nov 26)19:00(nov 26)19:00PAWEŁ DOMAGAŁA - 26.11 Cieszyn – Teatr im. A. Mickiewicza

27nov(nov 27)19:00(nov 27)19:00PAWEŁ DOMAGAŁA - 27.11 Częstochowa – Filharmonia Częstochowska

Obserwuj nas na Twitterze

X