NOC BIBLIOTEK POD ATLANTAMI JUŻ 4 CZERWCA
Foto:mat. prasowe

NOC BIBLIOTEK POD ATLANTAMI JUŻ 4 CZERWCA

W najbliższą sobotę 4 czerwca w bibliotekach w całym kraju odbędzie się Noc Bibliotek – akcja promująca czytelnictwo oraz placówki związane z książką. „Biblioteka pod Atlantami” zaprasza do świętowania w głównej siedzibie (Rynek 9) od godz. 18.00.

CITYLIGHT-Noc-bibliotek

Będzie rodzinnie. Odbędą się na warsztaty plastyczne w Dziale Dziecięco-Młodzieżowym oraz atrakcje na świeżym powietrzu. Wszystko inspirowane Alicją w Krainie Czarów Lewisa Carrolla – w bibliotece i jej otoczeniu spotkać będzie można Szalonego Kapelusznika, Białego Królika, Królową Kier i oczywiście Alicję. Kulminacyjnym punktem będzie spektakl w wykonaniu Teatru Tańca i Ruchu z Ogniem MANTIKORA. Zapisy na warsztaty i więcej informacji pod numerem telefonu: (74) 648 37 07. Liczba miejsc ograniczona.

IMG_8541 small IMG_8559 small
IMG_8554 small misiek small

Dorośli od godz. 22.00 mogą wziąć udział w mrożącym krew w żyłach nocnym zwiedzaniu Biblioteki pod Atlantami połączonym z fabularną grą literacką, opartą na Ciemno prawie noc Joanny Bator. Biblioteczny budynek jest jednym z miejsc akcji tej mrocznej powieści. Uczestnicy przemierzać będą zabytkową kamienicę pod Atlantami od piwnic aż po strych, klucząc wśród niezliczonych korytarzy i zapomnianych przejść, rozwiązując zagadkę zaginionych pereł Księżnej Daisy. Wszyscy uczestnicy wezmą udział w loterii, w której wylosować można podwójną wejściówkę na nocne zwiedzanie Zamku Książ.

Zapisy i więcej informacji pod numerem telefonu: (74) 648 37 03, e-mail: rsi@atlanty.pl. Liczba miejsc ograniczona.
W trakcie całej Nocy Bibliotek uprzyjemniać czas i bawić Was będą: Stowarzyszenie Teatr Tańca i Ruchu z Ogniem Mantikora, Grupa Artystyczna „Gorgona”, Grupa Ognia Impuls, pracownik Muzeum Śląska Opolskiego, Animani Opole, Klub Fantastyka pod Atlantami. Za upominki dla zwiedzających dziękujemy Zamkowi Książ!

Źródło: materiały prasowe

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: