Wybieram Kulture
Najnowsze wieści o polskiej muzyce!

Nowa Ameryka. Kolejna zapowiedź płyty Miki Urbaniak i Victora Daviesa

Mika Urbaniak i Victor Davies prezentują drugi klip zapowiadający płytę „Art Pop”, która będzie miała swoją premierę 10 maja. Tym razem wybrali utwór „America” z repertuaru brytyjskiej grupy Razorlight. Ilustracje piosenki stworzył Victor Davies.

Posłuchaj singla i kup płytę tutaj: http://smarturl.it/MikaVictorAmerica

Oboje z Victorem występowaliśmy lata temu na Orange Festival w Warszawie ze Smolikiem. Razorlight grali tej nocy, a my oglądaliśmy cały występ z backstage’u. Wtedy zakochaliśmy się w piosence „America”. To dla nas wyjątkowe wspomnienie. Klip do utworu został zainspirowany wieloma ikonicznymi obrazami związanymi z Ameryką, nie ważne dobra, czy złą. Odwróciliśmy w nim sytuacje z bajek Disneya, gdzie animatorzy starali się przy pomocy kartki stworzyć realistyczne postacie. Nasze wizerunki są jak najbardziej rysunkowe. Podeszliśmy do tego wideo jak do próby odtworzenia Puszki z zupą firmy Campbel” Andy’ego Warhola z obrazami Victora – mówią artyści.

Album „Art Pop” Miki Urbaniak i Victora Daviesa to nowa odsłona popularnych, znanych wszystkim utworów w szalonych, zaskakujących aranżacjach. Piosenki Prince’a, Stereophonics, Rihanny, Kings Of Leon, Gun’s n Roses i innych gigantów nabrały dzięki Mice i Victorowi nowych znaczeń, zyskały nowe życie i energię. Płyta „Art Pop” to fascynująca mieszanka rapu, funku i elektroniki, zabawa sztuką (do płyty dołączona jest książeczka z reprodukcjami neoimpresjonistycznych obrazów Victora Daviesa) i twórcze poszukiwanie nowych brzmień. 

Lista utworów:
1. Pop Life 
2. America 
3. Mr. Brightside Song
4. Dakota 
5. Don’t You Want Me 
6. Ludzkie gadanie 
7. Umbrella
8. Sen o Warszawie 
9. It’s Different For Girls 
10. Use Somebody 
11. The Look Of Love 
12. Sweet Child O’ Mine 

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

%d bloggers like this: