4 października 2016 Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu rozpoczął projekt edukacyjno – artystyczny dla młodzieży gimnazjalnej z Wałbrzycha i okolic pn. Struktura360-KulturaDostepna-lifting-LOGO-kolorZrozumieć GIAURA – artystyczna prowokacja gimnazjalistów”.

„Zrozumieć GIAURA”  – artystyczna prowokacja gimnazjalistów to ministerialny projekt w ramach Programu KULTURA DOSTĘPNA 2016, który właśnie ruszył w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu i potrwa do końca grudnia 2016. W tym czasie specjalnie dla gimnazjalistów z Wałbrzycha i okolic zaprezentujemy 14 bezpłatnych spektakli pt. „zrozumieć Giaura” w reżyserii Martyny Majewskiej. Każda z prezentacji kończy się pospektaklową rozmową z realizatorami „zrozumieć GIAURA” oraz warsztatami teatralnymi, które prowadzone są przez aktorów Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Dodatkową atrakcją dla uczestników projektu jest możliwość zdobycia cennych nagród rzeczowych, uczestnicząc w konkursie literackim pn. „List miłosny do… Leili lub Giaura”.

W programie „zrozumieć GIAURA” – artystyczna prowokacja gimnazjalistów weźmie udział ponad 2.000 uczniów.

Program został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Wałbrzych. 

Poniżej młodzież podczas realizacji projektu (fotografie autorstwa Waldemara Łomży)

img_96021

img_9587

PODZIEL SIĘ
Niepoprawna romantyczka, trochę sentymentalna, z duszą wrażliwą na muzykę. To właśnie ona stanowi nieodzowny element jej życia. Uwielbia się w nią zagłębiać, by odkrywać pokłady zupełnie nowych i niebanalnych brzmień. Poza tym typowa marzycielka, nieustannie poszukująca siebie. Do życia podchodzi jednak z rozwagą oraz nutką dystansu. Choć realistycznie, to mimo wszystko pozytywnie i kreatywnie patrzy na świat. Przede wszystkim bywa uparta. Jeśli już coś postanowi, to konsekwentnie dąży do celu. Oprócz zamiłowania do muzyki jej pasją są również książki. Najchętniej wczytuje się w literaturę piękną, książki pisane przez życie, czyli w prawdziwe, poruszające historie zwykłych ludzi, a także w te z domieszką grozy i nutką zagadkowości - thrillery psychologiczne. Wieczorową porą niekiedy lubi sobie pobiegać, rozładowując przy tym napięcie emocjonalne skumulowane w ciągu całego dnia.