Aktualności muzyczne, relacje, recenzje płyt, wywiady, artykuły, informacje o imprezach oraz baza artystów i płyt.

Nowy teledysk – Octavia – Gdy zamykam oczy

Gdy zamykam oczy”  zarówno w kwestii muzycznej jak i wizualnej niesie głębokie, emocjonalne i ogólnoludzkie przesłanie, bardzo aktualne dla naszych czasów.

„Wojny, konflikty, ograniczenie wolności, tworzą podziały między ludźmi. Ich konsekwencje przechodzą na kolejne pokolenia. Tkwimy w zamkniętym kręgu, nie wyciągamy wniosków z lekcji historii. Zainspirowało mnie to do napisania takiego tekstu i stworzenia adekwatnego obrazka, który porusza tę nutę mojego postrzegania aktualnych konfliktów, turbulencji na świecie. Utwór nawiązuje też do bardziej intymnego, osobistego konfliktu, który może wystąpić w rodzinie, w związku. Dotykają mnie historie osób, które jednego dnia przeżywają wzniosłą, piękną miłość a chwilę póżniej potrafią opowiadać o tej samej osobie z nienawiścią…ale dla pewności dodam, że wszystkie postaci występujące w teledysku są fikcyjne, pokazane miejsca nie istnieją, a ja nigdy w nich nie byłam. Uczucia pokazane w klipie są autentycznie „wygrane” – tak o swoim najnowszym teledysku i utworze, dla którego powstał, opowiada Octavia.

Singiel „Gdy zamykam oczy” zwiastuje nowa płytę Octavii, której premiera planowana jest jeszcze w tym roku.  Jaka będzie to płyta? Octavia uchyla rąbka tajemnicy – „To wypadkowa moich aktualnych zainteresowań muzycznych, które mogę zamknąć określeniem FUTURE POP. Choć to moja w pełni autorska płyta, znajdą się na niej też  muzyczne, gościnne ciekawostki. Jeden z utworów na płycie został wyprodukowany przez Troya Millera, ostatniego perkusistę grającego z nieodżałowaną Amy Winehouse. Będzie też utwór, który nazywam swoją „wokalno-muzyczną” wizytówką, skomponowany prze Tomasza Szymusia (dyrygent, m.in w programie Taniec z gwiazdami).”

Octavia pochodzi z Polski, ale żyje i pracuje także w Londynie. Jest utalentowaną piosenkarką – posiada skalę głosu obejmującą cztery oktawy, pisze zarówno muzykę jak i teksty. Jest flecistką.

 

Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Podyplomowego Studium Jazzowego im. H. Majewskiego w Warszawie. Stypendystką Conservatorium A. Casselli w L’Aquilli i Santa Cecilia w Rzymie we Włoszech (flet poprzeczny i śpiew operowy).

X