One Year To Go – Koncert Finałowy
Foto:theworldgames2017.com

One Year To Go – Koncert Finałowy

One Year To Go – poczuj przedsmak wrocławskich igrzysk The World Games 2017! W sobotę, 30 lipca zapraszamy na plac Wolności na wielki koncert finałowy One Year To Go. Wystąpią: Gromee, KORTEZ, XXANAXX oraz BOKKA! Otwarcie bram o godzinie 16:00. Więcej szczegółów oraz szczegółowy program już wkrótce!

WSTĘP WOLNY!

one year to go TWG_FB_EVENT_COVER_koncert-finalowy_30.07

XXANAXX

OYTG xxanaxx small
źr. theworldgames2017.com

XXANAXX to duet z Warszawy, który tworzą wokalistka Klaudia Szafrańska i producent Michäl Wu. Wszystko zaczęło się, gdy Klaudia rozglądała się za odpowiednim producentem. Michał zaś poszukiwał wokalistki o nietypowym, charakterystycznym głosie. Ich ścieżki skrzyżowały się w 2012 i już po kilku miesiącach światło dzienne ujrzał debiutancki singiel duetu zatytułowany “Disappear”. W sierpniu 2013 roku nakładem wytwórni U Know Me Records ukazała się pierwsza ep-ka XXANAXXu, z której pochodzą także utwory “Broken Hope” i “Got U Under”. Już tylko dzięki temu wydawnictwu zespół otrzymał zaproszenia na festiwale Open’er, Audioriver, Selector, Malta czy też brytyjski The Great Escape. Do tego doszły koncerty w czołowych klubach w całych kraju. Efektem był tytuł “debiut roku 2013” przyznany zespołowi przez portal Brand New Anthem. Portal Muno.pl z kolei w 2014 roku nagrodził XXANAXX jako “zespół roku”. Wydany już w barwach Warner Music Poland debiutancki album duetu zatytułowany “Triangles” ukazał się w maju 2014. Płyta została bardzo dobrze przyjęta przed media, fanów oraz środowisko muzyczne, nie tylko w Polsce, ale też i za granicą. To z niej pochodzą popularne single “Story”, “Stay” oraz “Garden”, znane z wielu anten radiowych oraz z najlepszych klubowych parkietów.

Po zakończeniu w grudniu 2015 roku udanej trasy koncertowej po Polsce XXANAXX oddał się pracy nad ich oczekiwanym drugim albumem. Jej owoce fani duetu poznali w czerwcu, kiedy to swoją premierę miała płyta zatytułowana „FWRD“. Ten bardziej popowo zorientowany materiał to także pierwsze zderzenie XXANAXXU z polskojęzycznym repertuarem.

BOKKA

OYTG bokka small
źr. theworldgames2017.com

Choć działalność zespołów, których skład, a niekiedy nawet i wizerunek, owiane są ścisłą tajemnicą nie jest niczym nowym na światowym rynku muzycznym, o tyle w Polsce jest to nadal pewne novum. Tak właśnie jest w przypadku polskiego tria BOOKA. Fakt tak konsekwentnego pozostawania anonimowymi doprowadza siłą rzeczy do sytuacji, kiedy to przypisuje się im kolejne nazwiska i konotacje z rodzimą sceną, jednak to wszystko są domysły i grupa nadal skupia się na przekonywaniu do siebie muzyką. Co udaje im się chyba całkiem nieźle – wydany w 2013 album Bokka zebrał szereg nagród a grupę okrzyknięto mianem jednego z najlepszych debiutów ostatnich lat. Proces jej nagrywania muzycy wspominają jako świetną zabawę, podczas której korzystali ze wszystkich dostępnych sobie sprzętów, próbując wydobywać z nich dźwięki. W tym czasie za ścianą wokalistka sprawdzała możliwości swoich płuc i w ten sposób, po dwóch tygodniach szczerej, nieskrępowanej zabawy muzyką, album był gotowy. Warto wspomnieć, że w wyniku zupełnego przypadku, Bokką zainteresował się ceniony w światowych środowiskach niezależnych magazyn Pitchfork, polecając ich na swojej stronie. Jak muzycy sami przyznają – nie było im łatwo znaleźć wytwórnię, która podjęłaby się promocji artystów bez twarzy, dopiero warszawski Nextpop, prowadzony przez Roberta Amiriana zgodził się bronić ich muzyki samej w sobie.

KORTEZ

OYTG Foto-Hubert-Grygielewicz-Kortez-2 small
źr. theworldgames2017.com (fot. Hubert Grygielewicz)

Urodził się 24.06.1989 roku w Iwoniczu. Kompozytor, wokalista, tekściarz, wyedukowany pianista i puzonista z zacięciem do muzyki klasycznej. Na początku 2014 roku podpisał kontrakt z Jazzboy Records. Podczas pierwszej dwutygodniowej sesji w Warszawie zarejestrował 66 piosenek, które stały się jego pierwszym oficjalnym demo. W marcu 2015 roku ukazała się EPka “Jazzboy Session EP”, na którą złożyły się trzy piosenki: “Zostań”, “Joe” i “Co Myślisz?”.Obdarzony jest wyjątkowym, głębokim i lekko szorstkim głosem z którego umiejętnie korzysta. Wysoki, małomówny o melancholijnym spojrzeniu. Godny zaufania. Prawdopodobnie jeden z największych talentów na naszym rynku. 24 września 2015 roku ukazała się jego debiutancka płyta “Bumerang”, która jest intymnym zbiorem opowiadań o miłości i jej braku. To jedna z najlepiej sprzedających się i przyjętych płyt w ostatnich latach. 20 kwietnia Kortez odebrał Fryderyka za Debiut Roku.

Źródło: theworldgames2017.com

OYTG-plakat1-731x1024

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: