Ultimate magazine theme for WordPress.

Otwarcie wystawy Tomasza Gudzowatego w Wałbrzychu

0

W dniu wczorajszym na terenie Sterej Kopalni w Wałbrzychu odbyła się wystawa znakomitego fotografa Tomasza Gudzowatego.

Zaprezentowano kilkanaście wielkoformatowych fotografii, które autor wykonał na początku lat 90-tych ubiegłego wieku. Ze względu na perturbacje jakie zachodzą w życiu autora, Tomasza Gudzowatego zabrakło na wernisażu,. W jego zastępstwie słowo wstępu o wystawie dodał Zbigniew Buski. O zdjęciach krótko opowiedział Tomasz Lewandowski – reprezentant w Polsce Tomasza Gudzowatego, który zaznaczył, że zaprezentowane zdjęcia nie są wydrukami, ale odbitkami.

Na wernisażu nie zabrakło wspaniałych fotografów m.in Marka Arcimowicza i Macieja Hniatuka.

__________________________________________________

Tomasz Gudzowaty jest polskim fotografem dokumentalnym, portretowym i plastycznym. Jest także wielokrotnym laureatem lub finalistą takich konkursów jak: Pictures of the Year International, NPPA’s Best of Photojournalism, International Photography Awards, B&W Spider Awards i National Portrait Gallery’s Taylor Wessing Photographic Portrait Prize.

Podróżował do ponad 100 krajów na wszystkich kontynentach w ramach swoich projektów fotograficznych, realizując różne tematy, ze szczególnym uwzględnieniem dzikiej przyrody, sportu i kwestii społecznych. Oprócz publikacji czasopiśmienniczych jego prace pojawiły się w kilku książkach i były prezentowane na indywidualnych wystawach w muzeach i galeriach na całym świecie.

Gudzowaty otrzymał wysokie wyróżnienia od państwowych i krajowych organizacji w Polsce, w tym Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski nadany przez Prezydenta RP w 2000 roku, nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAIKS w 2012 roku oraz Wawrzyn Olimpijski w fotografii Polskiego Komitetu Olimpijskiego w 2013 roku. Jest synem biznesmena i filantropa Aleksandra Gudzowatego oraz mężem Melody Gudzowaty, która współpracuje z nim w projekcie artystycznym o nazwie „Planets Alive”.