OZMA – jazzowy dynamit z Francji w A`propos!

OZMA – jazzowy dynamit z Francji w A`propos!

13.11, g. 20.00

Jeśli nie wiesz nic na temat francuskiego jazzu, nie przejmuj się. Jeśli do końca nie wiesz, czy jazz to twoja muzyka, nie przejmuj się tym bardziej. Spotykanie z zespołem OZMA, już trzecie w A`propos, to spotkanie ponad gatunkami i granicami. Najważniejszy jest koncert i płynąca ze sceny energia, początkowo skupiona, potem rosnąca i wybuchająca w ekstremalnych momentach, znakomite oponowanie instrumentów, które grają jakby było ich więcej, jakby były plastyczne i nie miały ograniczeń. I jeszcze muzyczna wyobraźnia zakropiona odrobiną szaleństwa.

Moglibyśmy wymieniać gatunki (od nu-jazzu przez funk aż po jungle) i muzyczne inspiracje OZMY (Dave Holland Quintet, Aka Moon, Ray Anderson’s Slickaphonics, Steve Coleman), ale w ten sposób całej tajemnicy nie odkryjemy. A jest nią niewątpliwa oryginalność i wyjątkowość.

Jedno jest w tym wszystkim najważniejsze, ta muzyka unosi i to dlatego warto przyjść do A`propos. Aby dać się unieść.

A uczynią to odbywający swój europejski tour: Edouard Séro-Guillaume – electric bass; Stéphane Scharlé – drums, percussions; Tam de Villiers – guitar; Julien Soro – sax.

 

Bilety: 30 zł przedsprzedaż, 40 zł w dniu koncertu

 

 

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Fotograf i meloman, fanatyk nietuzinkowych brzmień, poszukiwacz oryginalnych rozwiązań, zawsze chadzający własnymi ścieżkami. Z bardziej poważnych tematów - stypendysta Prezydenta Miasta Wałbrzycha w dziedzinie artystycznej w roku 2015, z zamiłowania dziennikarz muzyczny i zaciekły krytyk, a w dodatku zodiakalny wodnik :)

Ostatnio dodane: