Wybieram Kulture
Najnowsze wieści o polskiej muzyce!

Patryk Kumór to „Hooligan”? Nowy singiel już dostępny!

Patryk Kumór – wokalista, kompozytor, autor tekstów. W 2018 roku zostało wydanych 26 utworów jego autorstwa lub współautorstwa – m.in. zwycięska kompozycja Eurowizji Junior „Anyone I want to be” Roksany Węgiel, hity „Nic tu po mnie” Michała Szczygła, „Powiedz mi to w twarz” Zuzy Jabłońskiej oraz „Nie mów mi nie” Marty Gałuszewskiej, a także 2 utwory do animacji kinowych: „Książę Czaruś” (Ewelina Lisowska, Marta Gałuszewska, Honorata Skarbek do animacji o tym samym tytule) oraz „Zatrzymać chwilę” (Edyta Górniak i Roksana Węgiel do animacji Hotel Transylwania 3). Łączna ilość wyświetleń utworów współautorstwa Patryka to ponad 100 milionów!! Patryk, dzięki niezwykłemu talentowi jako songwriter ugruntował swoją pozycję jako experta nie tylko w Polsce, ale także na świecie! W 2019 roku czeka go kilkanaście songwriting campów m.in. w Rumunii, Grecji, na Węgrzech, w Wielkiej Brytanii, Holandii i Szwecji! Pracował z takimi gwiazdami jak Alexandra Stan, Oceana, Rou Reynolds (Enter Shikari) czy Ash Hicklin (Bright Sparks).

Nowy singiel!

Patryka Kumóra

Hooligan

Już dostępny!

Serwisy cyfrowe: https://UmusicPL.lnk.to/Hooligan

Official Audio: https://www.youtube.com/watch?v=m6n7KSEioXY

Patryk Kumór z nowym singlem! Artysta po roku pełnym sukcesów jako songwriter wychodzi z cienia i prezentuje autorski utwór, który jest doskonałym muzycznym podsumowaniem kompozytorskiej pracy w studiu w 2018 roku!

„Hooligan” to kolejna, po „Ogień i Lód” i „Skok na bank” muzyczna zapowiedź 4. płyty Patryka, która ujrzy światło dzienne w tym roku.

Doskonały tekst, wpadający w ucho refren i płynąca melodia podbita mocniejszymi wokalnymi wstawkami Patryka to esencja kierunku muzycznego, którym podąża artysta przy nowym materiale.

Ciekawostką jest fakt, że mimo wielu godzin spędzonych w studiu, utwór powstał spontanicznie podczas…. jazdy samochodem! Wersja demo singla została zarejestrowana na dyktafonie w telefonie, a dopiero później dopracowana w profesjonalnym studiu nagraniowym. Co więcej, duża część partii wokalnych z wersji demo została finalnie wykorzystana w końcowej wersji piosenki.

Jak z przymrużeniem oka mówi Patryk o utworze:

Wiecie, czego pragną kobiety? Ja też nie. I trochę o tym jest ta piosenka”

Utwór dostępny jest we wszystkich serwisach cyfrowych oraz na Youtube (Official Audio). Teledysk do singla ukaże się już niebawem!

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

%d bloggers like this: