Paul Anka w Polsce w lutym

Paul Anka w Polsce w lutym

Ikona światowej muzyki pop Paul Anka przyjeżdża do Polski na dwa koncerty – 1 lutego 2016 roku wystąpi w Warszawie w Hali Torwar, a 2 lutego w Krakowie w Hali Tauron Arena.

Razem z ze swoim zespołem zagra własne hity, jak znana na całym świecie Diana, jak również te stworzone podczas współpracy z innymi kultowymi twórcami, między innymi Frankiem Sinatrą, Buddy Hollym, Frankiem Lymanem oraz Chuckiem Berrym. Paul Anka jest bowiem autorem tekstów takich przebojów jak choćby My Way Sinatry czy hitu Toma Jonesa She’s a Lady. Paul Anka współpracował z takimi artystami jak legendarny Król popu Michael Jackson, dla którego napisał utwory This is It oraz Love Never Felt So Good. Nagrał duety mi.in.: z Michaelem Buble i Jonem Bon Jovi. W 2005 Paul Anka zaskoczył muzycznych ekspertów albumem Rock Swings wydanym przez Verve Music Group, na którym sławne rockowe utwory zagrał i zaśpiewał we własnej aranżacji. Znalazły się tam takie przeboje jak Tears in Heaven Erica Claptona, Everybody Hurts REM, Smells Like Teen Spirit Nirvany czy The Cure Lovecats. Paul Anka jest Kanadyjczykiem, urodził się 30 lipca 1941 w Ottawie. Od dzieciństwa śpiewał w chórach kościelnych. Kiedy miał trzynaście lat założył własną grupę. Swój megahit Diana napisał mając zaledwie 16 lat. To dzięki niemu stał się światową gwiazdą i zapewnił sobie miejsce w historii muzyki pop.

W Polsce artysta będzie występował po raz trzeci. Pierwszy koncert odbył się w listopadzie 1963 roku, po raz drugi artysta wystąpił w Polsce w listopadzie 2011 roku w Warszawie w Sali Kongresowej. Występ okazał się wielkim sukcesem, a bilety rozchodziły się błyskawicznie. Dlatego podczas trzeciej wizyty zaplanowane są dwa występy, aby wszyscy liczni fani mogli dostać się na koncert w Warszawie lub w Krakowie, by wraz z artystą bawić się i śpiewać jego liczne przeboje.

1 lutego 2016 – Hala Torwar w Warszawie
2 lutego 2016 – Kraków Tauron Arena

Bilety do nabycia na eventim.pl

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: