Pegazik uskrzydla! – wyniki konkursu recytatorskiego
Foto:mat. prasowe

Pegazik uskrzydla! – wyniki konkursu recytatorskiego

Pegazik uskrzydla!

pegazik 1
fot. mat. prasowe

Przeszło pięćdziesięciu uczestników, pięć godzin przesłuchań, dziesięciu zwycięzców. W Wałbrzychu odbyły się eliminacje miejsko/powiatowe XXI Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”, zorganizowane przez Wałbrzyski Ośrodek Kultury.

W Kłodzku, podczas wojewódzkiego finału, Wałbrzych będą reprezentować: Natalia Kończak, uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 30 i Martyna Zalewska z Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki.

To już tradycja, w WOK recytatorzy są przesłuchiwani od 15 lat. Co jurorzy mogą podpowiedzieć uczestnikom przyszłych edycji? Repertuar trzeba dobierać do wieku. Gimnazjaliści przedstawiający dwa rodzaje literackie: prozę i wiersz, powinni zadbać o to, aby teksty były zróżnicowane.

Jury w składzie: Barbara Ziółkowska – aktorka, Wiesława Kamińska – pracownik Muzeum Porcelany w Wałbrzychu, animator, założyciel grupy poetyckiej „Errato” oraz Jarosław Buzarewicz – dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury, filolog polski, przyznało nagrody w dwóch kategoriach wiekowych:

pegazik 2
fot. mat. prasowe

kategoria młodsi – klasy IV-VI szkoły podstawowe

I miejsce: Natalia Kończak
II miejsce: Michał Jerzyk
III miejsce: Karolina Stefańska

wyróżnienia: Gracjan Szkoła, Mateusz Przybylski

kategoria starsi – klasy I-III gimnazja

I miejsce: Martyna Zalewska
II miejsce: Aleksandra Bardowska
III miejsce: Oliwia Andrasz

wyróżnienia: Natalia Sroka, Jakub Kęcik

Oficjalna strona WOK
WOK na Facebooku

Źródło: materiały prasowe

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: