PERCIVAL SCHUTTENBACH w szeregach Sony Music!
Foto:mat. prasowe

PERCIVAL SCHUTTENBACH w szeregach Sony Music!

PERCIVAL SCHUTTENBACH W SZEREGACH POLSKIEGO ODDZIAŁU WYTWÓRNI SONY MUSIC!

Percival Schuttenbach fot. Marcin Somerlik

Czołowy i najpopularnieszy przedstawiciel rodzimej sceny folkmetalowej, czyli nie kto inny jak grupa Percival Schuttenbach podpisała kontrakt z wytwórnią Sony Music. Najmocniejsza i zarazem najciekawsza premiera tego roku już niedługo!

Na polskiej scenie funkcjonują od 1999 roku. Na swoim koncie mają już 6 albumów, a swoją obecnością urozmaicili niejeden festiwal muzyczny nie tylko w Polsce. Jak sami twierdzą, gatunek który wykonują to NWOPHF czyli New Wave of Polish Heavy Folk. Jest to niezwykle żywiołowe połączenie fascynacji rodzimą kulturą i historią z mocnymi, gitarowymi brzmieniami. Grupa Percival Schuttenbach znana jest z wielu kolaboracji oraz gościnnych występów. Jednym z nich była współpraca przy ścieżce dźwiękowej do popularnej gry komputerowej „Wiedźmin 3”.

Już w najbliższym czasie będzie można zobaczyć grupę Percival (skład zespołu wykonujący słowiański folk) na koncertach:
– 29 maja zespół wystąpi w Warszawie w ramach Festiwalu Muzyki Etnicznej Korzenie Europy 2016 (dołącz do wydarzenia TUTAJ).
– 30 maja grupa pojawi się w krakowskiej Tauron Arenie na Festiwalu Muzyki Filmowej, gdzie swoją obecnością uświetni występ podczas koncertu „Video Game Show: Wiedźmin 3: Dziki Gon” (więcej informacji TUTAJ).

Więcej szczegółów na temat współpracy z grupą Percival Schuttenbach już wkrótce!

***

Więcej szczegółów na temat zespołu: FB / www

SONY MUSIC POLAND
FB: https://www.facebook.com/sonymusicpoland/?fref=ts
Instagram: https://www.instagram.com/sonymusicpoland/?hl=pl
Twitter: https://twitter.com/sonymusicpl?lang=pl
You Tube: https://www.youtube.com/user/SonyMusicPL
http://www.sonymusic.pl/

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: