Peter White – na zakończenie Gdynia Jazz by the Sea (Smooth Edition)

Peter White – na zakończenie Gdynia Jazz by the Sea (Smooth Edition)

Już w najbliższą sobotę mocnym akcentem zakończy się pierwsza edycja Gdynia Jazz by the Sea. Będzie nim koncert mieszkającego na stałe w Kalifornii brytyjskiego gitarzysty Petera White’a.

To będzie trzecia wizyta Peter White’a w Polsce. Pierwszy przyjazd miał miejsce wraz z Basią Trzetrzelewską. Jako muzyk firmujący występ swoim nazwiskiem utalentowany muzyk zagościł w Sali Kongresowej w Warszawie w 2006 r. Zarówno recenzenci, jak też publiczność bardzo pozytywnie ocenili tamto wydarzenie.  Marek Dusza w Rzeczpospolitej pisał m.in.: „Sto minut muzyki lekkiej, łatwej i przyjemnej, a przy tym nasyconej ekspresyjnymi rytmami.. Publiczność była zachwycona melodyjnymi tematami, a muzycy gorącym przyjęciem…”

Z kolei Kamila Czerniawska, recenzentka portalu Infomusic.pl, pisała m.in. „Na jego warszawskim koncercie licznie zgromadzeni wyznawcy stylu „smooth”, każdy utwór nagradzali gromkimi brawami. Atmosfera koncertu już od samego początku była gorąca (…)Na koniec, podnosząc wszystkich na nogi,  zespół wykonał znany szlagier „Roller Coaster”. Oklaskom nie było końca.”

Możemy być pewni, że w tym roku będzie co najmniej tak samo efektownie i dynamicznie. Peter White przyjeżdża do Gdyni z bardzo ciekawym składem muzyków towarzyszących. Na klawiszach zagra Oli Silk, który ma na swoim koncie utwory znajdujące się na pierwszy miejscu listy Smooth Jazz Billboard.  Za instrumenty perkusyjne odpowiadać będzie Joe Becket, który grał m.in. ze Spandau Ballet, czy Mobym Za zestawem perkusyjnym usiądzie Marc Parnell – w swojej karierze współpracujący m.in. z Matt Bianco, Jethro Tull, Davem Kozem, Basią, Pet Shop Boys czy Robertem Plantem. Na basie zagra Frank Felix, który był członkiem Acoustic Alchemy. Poza tym współpracował z Nelly Furtado, Gabrielle, Davem Kozem czy też z Fatboy Slimem. Skład uzupełnia węgierski saksofonista Zoltan Kato.

 

Gdynia Jazz by the Sea to nie tylko koncerty gwiazd, ale także przegląd filmów muzycznych, spotkanie muzyczne dla dzieci prowadzone przez aktorkę Teatru Muzycznego w Gdyni Katarzynę Kurdej oraz pianistę jazzowego Piotra Manię, targi płytowe. W przestrzeni miejskiej odbył się również koncert wrocławskiego zespołu Slow wspólnie z Nikolą Lipską.

Organizatorem Gdynia Jazz by the Sea Weekend (Smooth Edition) jest gdyńska firma APP. Impreza odbywa się przy wsparciu miasta Gdynia (Prezydent Miasta objął nad nią patronat). Partnerami imprezy są BMG Goworowski, Gdyńskie Centrum Filmowe, AMS, Pixella, Centrum Riviera, Neolight, Admotion a patronami medialnymi: Jazz Forum, jazzsoul.pl, Radio Gdańsk, Uroda Życia, Trojmiasto.pl, Dziennik Bałtycki, Top Guitar, Gazeta Wyborcza, Nadmorski24.pl, Madame oraz SmoothJazz.com Global.

Szczegółowe informacje na temat Gdynia Smooth Jazz by the Sea Weekend można znaleźć na stronie www.jazzbythesea.pl oraz na https://www.facebook.com/jazzbytheseaweekend.

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ostatnio dodane: