Pharrell Williams wystąpi na Open’er Festival 2016!
Foto:opener.pl

Pharrell Williams wystąpi na Open’er Festival 2016!

Czas ogłosić ostatniego headlinera tegorocznej edycji. Pharrell Williams wystąpi na Open’erze 2 lipca!

pharrell williams opener

Pharrell Williams jest siłą twórczą, która za pomocą muzyki, mody i projektowania, wyraża swój charakterystyczny styl. Od skromnych początków nastoletniego producenta-samouka i multi-instrumentalisty z Virginia Beach, przez lata 90-te i niezliczoną liczbę kompozycji, które dały mu tytuł Producenta Dekady wg. Billboardu, aż po jego aktualny status multimedialnej gwiazdy, Williams nigdy nie utracił swojej kreatywności.

Zaczynał karierę jako połowa producenckiego super-duetu The Neptunes. Przez dwie dekady swojej działalności, Williams pomógł skomponować takie klasyki jak „Get Lucky” Daft Punk, „Blured Lines” Robina Thicke „Hot in Herre” Nelly’ego, „I’m a Slave 4 U” Britney Spears czy „Like I Love You” Justina Timberlake’a.

Z ponad 100 milionami sprzedanych egzemplarzy swoich produkcji, Pharrell i jego muzyka cały czas brzmią jak coś, o czym wcześniej nikt nie pomyślał. Pharrell spowodował, że inaczej zaczęliśmy patrzeć na gwiazdy z ugruntowaną pozycją, takie jak Snoop Dogg, Madonna, a nawet The Rolling Stones.

Z kolei na czterech albumach wydanych pod szyldem N.E.R.D., zespołu założonego wspólnie z Chadem Hugo i Shae Haley’em, stworzył nieprzewidywalną hybrydę alternatywnego rocka i hip hopu.

Przemysł muzyczny uhonorował Pharrella jedenastoma nagrodami Grammy, w tym dwukrotnie dla „Producenta Roku” (2004 i 2014), i pokaźną liczbą innych statuetek oraz nominacji. Była wśród nich także nominacja do Oscara za piosenkę „Happy”, która stała się równie popularna co promowany przez nią film animowany „Despicable Me 2″.

Utwór „Happy” pozostawał na szczycie listy Billboard Hot 100 przez dziesięć kolejnych tygodni, zadebiutował na pierwszym miejscu iTunes w 103 krajach i był głównym singlem promującym najnowszy solowy album Pharrella, „GIR L”.

Źródło: opener.pl

Playlista Open’er Festival:

O festiwalu pisaliśmy również tutaj.

Więcej informacji o Open’erze w tym szczegółowy Line-Up, info o artystach, aktualności festiwalowe:
Oficjalna strona | Facebook | Instagram | Twitter | Alter Art Google+ | Spotify | YouTube

Paylista Opener Festival 2016 w Spotify:

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: