Ultimate magazine theme for WordPress.

Piano Day 2018 w Krakowie

0

Piano Day 2018 

W  ostatnich  dniach   marca   Kraków   po   raz   drugi   celebrować   będzie   Piano   Day. To międzynarodowe święto przypada na 88. dzień roku, co odpowiada liczbie klawiszy fortepianu. Pomysłodawcą Piano Day jest niemiecki pianista Nils Frahm, dzięki aprobacie fanów obchodzone jest prawie na całym świecie.  Ideą jest czerpanie radości z tworzenia, wykonywania i słuchania muzyki.

27 marca w miejscu Scena Supernova wystąpi Oskar Cenkier, łączący klasyczne brzmienia fortepianowe i klawiszowe  z  efektami  i  elektroniką.  Swe  inspiracje znajduje w  dźwiękach od      minimalizmu Nilsa Frahma przez rejony muzyki filmowej po progresywnego rocka.  Koncerty opiera  na różnorodności emocji i potężnej dawce  improwizacji,  dzięki  czemu  każdy    z nich pisze nieprzewidywalną historię.

Tego samego wieczora w Strefie (ul. św. Tomasza 31) recital Kuby Płużka – pianisty i kompozytora nominowanego do Fryderyków 2015. Niepokorny i śmiały wirtuoz, który w porywających kompozycjach łamie i rozrywa frazy, z wyczuciem balansuje na cienkiej linii zachowania harmonii, otwiera dla słuchaczy świat jazzu z najwyższej półki. Jego koncerty to silne doświadczenie nieskrępowanej ekspresji zbudowanej na solidnych fundamentach doskonałej znajomości historycznej spuścizny. Kuba dorobił się bogatego muzycznego CV mimo bardzo młodego wieku.

Dokładnie w 88. dzień, 29 marca w Studio InfraSound, (ul.Sarego 7) debiut Michała Gajlikowskiego.  Po   zorganizowaniu   ponad stu koncertów  w całym   kraju   i   współpracy ze znakomitymi muzykami, postanowił spróbować się na scenie. Swoją muzykę określa emocjonalną improwizacją, czerpiąc z rozmaitych inspiracji utwory żyją własnym życiem.

Po    solowym     recitalu    scenę    InfraSound    przejmie     kwartet    Nikodema    Dybińskiego w składzie: Iza Płachta (skrzypce), Tomasz Szewczyk (bas), Piotr Szałajko (perkusja). Zespół wykona instrumentalne kompozycje Tomasza Szewczyka. W ubiegłym roku Nikodem wykonał program fortepianowo-syntezatorowy https://www.youtube.com/watch?v=oJjdaMOVSo4.

Szczegóły: fb.com/pianodaypoland