PIOTR DAMASIEWICZ QUINTET – Tribute to Szakal w piątek w A’propos
Foto:mat. prasowe

PIOTR DAMASIEWICZ QUINTET – Tribute to Szakal w piątek w A’propos

PIOTR DAMASIEWICZ QUINTET
Tribute to Szakal /koncert specjalny/
3 czerwca 2016 godz. 20:00

3.06 Tribute to Szakal

Piotr Damasiewicz Quintet zadebiutował 30 lipca 2015 z okazji „Wieczoru Szakala”. Był to koncert upamiętniający legendarnego saksofonistę Tomasza Szukalskiego, który odbył się w Łodzi na festiwalu „Letnia Akademia Jazzu”. Tego wieczoru, oddając hołd Szukalskiemu, wystąpiły dwie formacje – kwintet Piotra Damasiewicza i kwartet Tomasza Stańki.

Muzyka jaką prezentuje Damasiewicz wraz z zespołem odnosi się nie tylko do postaci wielkiego mistrza, ale w dużej mierze do czasów, w których saksofonista współtworzył najlepsze lata polskiej sceny jazzowej. W związku z tym w repertuarze zespołu oprócz utworów wykonywanych kiedyś przez Szukalskiego, znajdują się także utrzymane w założonej stylistyce kompozycje Piotra Damasiewicza i Gerarda Lebika.

Kwintet prezentuje muzyczny dialog wypracowany na przestrzeni 15 lat znajomości, dwóch niepodrabialnych postaci współczesnej sceny muzycznej – Damasiewicza i Lebika. Przez ten czas artyści zdobyli bogate doświadczenie podczas ponad stu wspólnych koncertów, wielu sesji nagraniowych, kilku albumów i pracy konceptualnej nad rozwojem artystycznym, w którym wykształcili indywidualny język improwizacji, jaki jest niepowtarzalną i niezapisywalną częścią ich muzyki.

Piotr Damasiewicz Quintet został zaproszony do Stanów Zjednoczonych, gdzie pod koniec czerwca tego roku zagra krótką trasę koncertową. Przed wylotem muzycy planują koncerty w wybranych miastach naszego kraju, w tym również w Wałbrzychu w Klubie A`propos.

Lider – Piotr Damasiewicz o projekcie:
„Jest to muzyka którą komponowaliśmy z Gerardem Lebikiem na przełomie dziesięciu lat od 1997 do 2007. Kompozycje dojrzewały zaczynając od naszych pierwszych spotkań aż po dzień dzisiejszy. Przez kwintet chcemy oddać atmosferę naszych pierwszych wielkich fascynacji jazzowych. W efekcie projekt podkreśla moją wieloletnią pracę nad własnym rozwojem artystycznym jako muzyka jazzowego. Postrzegam go także jako zwieńczenie moich starań w doborze jednych z najlepszych polskich jazzmanów, by móc pokazać muzykę, która przez wiele lat była głównie w obszarze refleksji…”

UWAGA: W przerwie koncertu kwintetu Piotra Damasiewicza „Tribute to Szakal” zapraszamy na finisaż wystawy Sławka Przerwy „One minute jazz portrait”.

Bilety zakupione na koncert wezmą udział w losowaniu nagrody specjalnej: fotografii Sławomira Przerwy.

Bilety: 30 zł przedsprzedaż, 40 zł w dniu koncertu

Źródło: materiały prasowe

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: