Pistolet w dłoni ojca- premiera płyty Marka Gałązki

Pistolet w dłoni Ojca to autorska płyta Marka Gałązki, cenionego barda, gitarzysty i kompozytora. To bardzo osobisty album, który od strony muzycznej cechuje mieszanka psychodeli, rocka, folku i szeroko pojętych alternatywnych brzmień.  Płyta ukazuje się w wersji CD, jak również na vinylu, a promuje ją utwór Znikający punkt.

Płyta Pistolet w dłoni Ojca została nagrana z grupą młodych muzyków, którzy alternatywnym brzmieniem próbują przesunąć twórczość polskiego songwritera w rejony muzyki niezależnej.  Album jest zapisem ostatnich dwóch lat jego życia, które jak sam określił były wielokrotnym doświadczeniem „karkołomnych lotów nad kukułczym gniazdem we freudowskich przestrzeniach”. Płyta Marka jest zbiorem różnorodnych duchowych doświadczeń, które przełożyły się na emocjonalne powroty do zdarzeń z dzieciństwa, młodości, relacji z rodzicami, miłości, walki z nałogami oraz niezgodę na odbywające się w dzisiejszym świecie antyhumanistyczne akty.

Obecny zespół Marka Gałązki to: grupa przyjaciół – muzyków trójmiejskiej sceny jazzowo – alternatywnej: Szymon Burnos, Przemek Bartoś, Krzysztof Stachura Roman Ślefarski, Michał Ciesielski, Marcin Gałązka oraz Filip Gałązka.

Płytę promuje utwór Znikający punkt:

X