Po sukcesie wydanej w 1981 roku debiutanckiej płyty „Bella Donna” Stevie Nicks powróciła z drugą solową płytą, „The Wild Heart”, dwa lata później. Wydany w 1983 roku album ukazuje się ponownie w wersji zremasterowanej, na pojedynczej płycie winylowej, jak i w specjalnej, dwupłytowej edycji deluxe.
Piosenki z drugiego solowego wydawnictwa Stevie Nicks również bardzo się podobały, zwłaszcza w Ameryce. Płyta dotarła do piątej pozycji na „Billboardzie” i pokryła się w USA podwójną platyną. W produkcję również byli zamieszani Jimmy Iovine i Tom Petty oraz Gordon Perry. Z „The Wild Heart” pochodzą hity Stevie „Stand Back”, „Nightbird” oraz „I Will Run To You” z udziałem Toma Petty And The Heartbreakers.
Wersja deluxe jest bogatsza o drugi dysk, na którym znajdują się między innymi niepublikowane wcześniej wersje „All The Beautiful Worlds”, sesyjna wersja „Wild Heart” i „Garbo, czyli strony B singla „Stand Back”.
– Miałam mnóstwo frajdy, przypominając sobie czasy, w których powstawały albumy „Bella Donna” i „The Wild Heart” podczas pracy nad nowymi notkami oraz słuchając innych wersji piosenek z tych płyt – zapewnia Stevie Nicks. – Starałam się, aby wszyscy, którzy będą czytać to, co napisałam, mogli sobie wyobrazić, że są tam razem ze mną. Mam wrażenie, że mi się udało.
stevie-nicks-wild_heart-lp1

Tracklista:

LP

STRONA A

1. Wild Heart

2. If Anyone Falls

3. Gate And Garden

4. Enchanted

5. Nightbird

STRONA B

1. Stand Back

2. I Will Run To You

3. Nothing Ever Changes

4. Sable On Blond

5. Beauty And The Beast

Tracklista (wydanie dwupłytowe deluxe):

CD 1: Original Album

1. „Wild Heart”

2. „If Anyone Falls”

3. „Gate And Garden”

4. „Enchanted”

5. „Nightbird”

6. „Stand Back”

7. „I Will Run To You” – with Tom Petty and the Heartbreakers

8. „Nothing Ever Changes”

9. „Sable On Blond”

10. „Beauty And The Beast”

CD 2: Bonus Tracks

1. „Violet And Blue” – from Against All Odds Soundtrack

2. „I Sing For The Things” – Unreleased Version

3. „Sable On Blond” – Alternate Version

4. „All The Beautiful Worlds” – Unreleased Version

5. „Sorcerer” – Unreleased Version

6. „Dial The Number” – Unreleased Version

7. „Garbo” – B-side

8. „Are You Mine” – Demo

9. „Wild Heart” – Session

PODZIEL SIĘ
Niepoprawna romantyczka, trochę sentymentalna, z duszą wrażliwą na muzykę. To właśnie ona stanowi nieodzowny element jej życia. Uwielbia się w nią zagłębiać, by odkrywać pokłady zupełnie nowych i niebanalnych brzmień. Poza tym typowa marzycielka, nieustannie poszukująca siebie. Do życia podchodzi jednak z rozwagą oraz nutką dystansu. Choć realistycznie, to mimo wszystko pozytywnie i kreatywnie patrzy na świat. Przede wszystkim bywa uparta. Jeśli już coś postanowi, to konsekwentnie dąży do celu. Oprócz zamiłowania do muzyki jej pasją są również książki. Najchętniej wczytuje się w literaturę piękną, książki pisane przez życie, czyli w prawdziwe, poruszające historie zwykłych ludzi, a także w te z domieszką grozy i nutką zagadkowości - thrillery psychologiczne. Wieczorową porą niekiedy lubi sobie pobiegać, rozładowując przy tym napięcie emocjonalne skumulowane w ciągu całego dnia.