Ultimate magazine theme for WordPress.

Polski film krótkometrażowy „Koniec widzenia” walczy o Złotą Palmę w Cannes

fot. Maciej Miller / Gdyńska Szkoła Filmowa

„Koniec widzenia” w reżyserii Grzegorza Mołdy wybrano spośród 4843 filmów zgłoszonych na 70. Festiwal Filmowy w Cannes przez twórców z całego świata. To już drugi w historii polskiej kinematografii krótki film fabularny, który będzie ubiegać się o prestiżową nagrodę i drugi wyprodukowany przez Gdyńską Szkołę Filmową.

fot. Maciej Miller / Gdyńska Szkoła Filmowa

Już we wtorek 16 maja o godz. 13:00 w Warszawie w kinie Kultura (ul. Krakowskie Przedmieście 21/23) odbędzie się specjalny, zamknięty pokaz filmu oraz spotkanie z twórcami.

Prezydent Miasta Gdyni i Dyrekcja Gdyńskiej Szkoły Filmowej serdecznie zapraszają na to wydarzenie. W pokazie wezmą udział: władze Miasta Gdyni, dyrekcja, wykładowcy oraz absolwenci Gdyńskiej Szkoły Filmowej – w tym reżyser Grzegorz Mołda oraz przedstawiciele środowiska aktorskiego i filmowego.

Poza filmem Grzegorza Mołdy zaprezentowane zostaną także „Między nami” w reżyserii Macieja Millera zaproszony na Festiwal w Bussan oraz do Tel Avivu i „Mleko” w reżyserii Urszuli Morgi prezentowany w Short Film Corner na 70. Festiwalu Filmowego w Cannes.

Czas trwania projekcji – ok. 60 minut.

Po projekcji odbędzie się konferencja prasowa z udziałem twórców i opiekunów artystycznych filmów, a po niej zapraszamy na poczęstunek.

Gdyńska Szkoła Filmowa powstała w styczniu 2010 roku z inicjatywy Wojciecha Szczurka – Prezydenta Miasta Gdyni, Leszka Kopcia – Dyrektora Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Roberta Glińskiego – reżysera i scenarzysty oraz Jerzego Radosa – pomysłodawcy i realizatora Pomorskich Warsztatów Filmowych.

Jako pierwsza szkoła filmowa w Polsce Północnej prowadzi dwuletnią naukę na Wydziale Reżyserskim. Jeden semestr obejmuje do 700 godzin zajęć. Rekrutacja odbywa się co dwa lata. Obecnie w GSF studiują słuchacze czwartego rocznika. Filmy dyplomowe dwóch pierwszych roczników (2013 i 2015) zdobyły łącznie ponad 70 nagród na krajowych i międzynarodowych festiwalach filmowych i ponad 200 nominacji.

Komentarze są zamknięte, ale 1 | Trackbacks i Pingbacks są otwarte.