Ultimate magazine theme for WordPress.

Polskie Nagrania – 7 lat potem

0

Polskie Nagrania to trzech jegomości z Szamotuł którzy debiutują w Kalejdoskop Records wydawnictwem „7 lat potem”. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem.

https://IndependentDigital.lnk.to/fu3o5

Polskie Nagrania, czyli: Piotr Ruciak – gitara, wokal, Jarosław Bogacki – sampler i Patryk Kraśniewski – klawisze, to trzej panowie z miasta powiatowego Szamotuł, którzy tworzą w piwnicy wbrew utyskiwaniom sąsiadów. Samplują ze starych polskich nagrań, zgarniętych z pchlich targów i ze strychów roczników urodzonych w czasach, gdy w sklepach był tylko ocet i musztarda.
Beaty mieszają z warstwą instrumentalną i wokalną, nadając polskim szlagierom nowe tchnienie. Trochę klną, bo nie lubią owijać w bawełnę, ale nie z braku wychowania. Panowie tworzą muzykę, która wpada w ucho, wywołuje skurcze w prawej i lewej łydce, co służy skocznym podrygom. Muzykę, która im się podoba. Robią coś, co na pewno warto sprawdzić.

“7 lat potem” jest mini albumem muzycznym poprzedzającym wydanie długogrającej płyty “Szamotuły”.

7 lat potem” to nostalgiczne wspomnienie brzmień polskiego jazzu i big beatu, świetności Violetty Villas, Skaldów i Wojtka Gąsowskiego. Po 7 latach wałkonienia się i leserstwa, 7 latach mniej lub bardziej owocnych prób szukania dróg życiowych, 7 latach wymówek i zajęć zastępczych oraz 7 latach zmarnowanego czasu, Polskie Nagrania – trzej muzycy z Szamotuł, w końcu wzięli się do roboty i wyciągnęli z szuflady beaty powstałe ponad pół tuzina lat temu.
Prywatnie dla panów, „7 lat potem” jest sentymentalną podróżą do czasów kiedy byli jeszcze młodymi i jurnymi chłopcami po dwudziestce z nadmiarem buzujących hormonów. Dla odbiorcy, to powrót do świetności papierosów Sportów, gumy Donald i proszków Ixi.

„7 lat potem” to zapowiedź nadchodzącego wydawnictwa „Szamotuły”, które ukaże się nakładem Kalejdoskop Records w 2018 roku.

Lista utworów:
1. Jeszcze mi mała zapłacisz 2:51
(Tekst: P.Ruciak Muzyka:P.Ruciak/P.Kraśniewski/J.Bogacki)
2. Butelkowy problem 2:31
(Tekst: P.Ruciak Muzyka:P.Ruciak/P.Kraśniewski/J.Bogacki)
3. Szamotuły 2:12
(Tekst: P.Ruciak Muzyka:P.Ruciak/P.Kraśniewski/J.Bogacki)

Premiera: 6.12.2017
Zapowiedź płyty:
https://www.youtube.com/watch?v=gqe-GvvDvkA
Polskie Nagrania:
https://www.facebook.com/polskienagraniaPL/