Ultimate magazine theme for WordPress.

Preludium Rigor Mortiss1 min read

0

W 2017 roku o Rigor Mortiss niewiele było słychać. Pół roku ciszy. Występ na Castle Party. I znowu cisza. Już tłumaczymy, dlaczego tak właśnie się stało.
Muzycy Rigor Mortiss zostali zaproszeni do stworzenia ścieżki dźwiękowej do filmu Pawła Łukomskiego „Klechdy”. Podjęli się wyzwania. Robili, dłubali, grali i rzeźbili zaszyci w studiu Hagal i wyrzeźbili – pełną oprawę dźwiękową filmu i… nową płytę.

Jakiś czas temu muzycy uchylili rąbek tajemnicy, wpuszczając do sieci preludium nowej płyty – utwór „Escape from the flashback” – https://www.youtube.com/watch?v=Y1J9jRn_1II&feature=youtu.be

Nie od razu od razu świat usłyszał ten kawałek. Muzycy, idąc konsekwentnie swoim torem, postanowili najpierw udostępnić ten utwór tylko wybranym słuchaczom, a dopiero potem oddać go do powszechnego odsłuchu. Tak więc najwięksi fani dostali link do odsłuchu, a po kilku dniach piosenka została upubliczniona.

Prace nad ścieżką dźwiękową ukończone zostały z końcem tego roku, natomiast film, jak i płytę zobaczymy w 2018. Tyle wiemy. Muzycy nic więcej nie zdradzają.