Ultimate magazine theme for WordPress.

PREMIERA: Bibobit „Podróżnik”! 5.03.20182 min read

fot. Maciej Motylewski
0

BIBOBIT
„Podróżnik”
Premiera 5 marca

„Podróżnik” to pierwszy i długo wyczekiwany album grupy Bibobit. Miłość do jazzu, improwizacji, żywego grania łączy się tu z elektroniką i rapem. Pierwszym singlem zapowiadającym album jest utwór „Telefon”, który stanowi melancholijny wstęp do wyprawy przez 12 żywiołowych i przeszywających kompozycji, w których usłyszeć można echa takich artystów jak Robert Glasper, Jazzmatazz czy The Roots.

Na debiutancki album tego składu – ci, którzy usłyszeli Bibobit podczas ich pierwszych festiwalowych koncertów – musieli czekać 3 lata!

Bezkompromisowe i bardzo odważne podejście sekstetu do każdej kompozycji powoduje , że jest to zespół, którego nie da się porównać do żadnego ze zjawisk na polskiej scenie muzycznej. Swoim oryginalnym podejściem do muzyki zaciekawili już organizatorów najważniejszych festiwali muzycznych w Polsce (Orange Warsaw Festival czy Enea Spring Break), ale gorąco przyjmowani  są także na imprezach jazzowych. Ich występ na rosyjskim Kaliningrad City Jazz komentowany był jako hipnotyzujący, zaskakujący i zjawiskowy.

Pomysłodawcami projektu są Bartek Pietsch, pochodzący z Gubina basista, kompozytor i producent oraz poznański wokalista, producent i kompozytor Daniel Moszczyński, który jest także autorem wszystkich tekstów. Album wzbogacony jest także o niebanalną oprawę wizualną, za którą odpowiadają Olesia Pobied – autorka specjalnie zaprojektowanych grafik, stanowiących także część bookletu oraz Aleksandra Yurek odpowiedzialna za graficzną całość projektu.

O albumie „Podróżnik” jego autorzy mówią:
Chcieliśmy podejść do tematu inaczej. Połączyć jazzowe harmonie i improwizacje z rapem, podsmażyć je na elektronicznych brzmieniach i doprawić muzycznymi skojarzeniami każdego z nas. Kochamy żywe granie, a nowoczesność bardzo nas inspiruje. Robimy jazz, groove, melodie śpiewy i rymy – to jest dla nas wolność.

Album „Podróżnik”, którego dystrybutorem jest Wydawnictwo Agora promuje singiel pt. „TELEFON”.
VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=KIndO2rr9Ck

Tracklista:
1. Monoligi
2. Przepis
3. Metafizyczny
4. Telefon
5. Podróżnik
6. Jasiu
7. Napad
8. Sietak
9. Czasami
10. Tajemnica
11. Wylicznka
12. Plotka ( bonus track )
13. Astronauta ( bonus track

Link do zakupu płyty: https://kulturalnysklep.pl/muzyka/podroznik-bibo