Premiera debiutanckiego albumu Swiernalisa „Drauma” i nowy teledysk „Dzikie palmy”
Foto:mat. prasowe

Premiera debiutanckiego albumu Swiernalisa „Drauma” i nowy teledysk „Dzikie palmy”

Debiutancki album Swiernalisa „Drauma” i teledysk „Dzikie palmy”

Wczoraj swoją premierę miał debiutancki album Swiernalisa „Drauma” oraz nowy teledysk do piosenki „Dzikie palmy”.

Swiernalis – Dzikie palmy (Official Video):

swiernalisSwiernalis to 27-letni elegant nihilista. Jego życie to gotowy scenariusz smutnego dramatu, którego fragmenty można poznać wsłuchując się w teksty, jak i opowieści snute niskim głosem podczas koncertów.

Tworzy zupełnie sam – zarówno muzykę, jak i przejmujące teksty, które opisują różne etapy jego życia – kłótnie z kobietami, nocne przygody, stanowiące tło dla barwnego opisu społeczeństwa. Od czasów szkolnych nie przepada za pracą w grupie, dlatego gra na gitarze, basie, klawiszach i śpiewa, choć w domu ma także trąbkę i dwa akordeony. Muzycznie można by przypisać Swiernalisa do kilku gatunków, ponieważ wymyka on się wszelkim kategoryzacjom. Stworzone przez niego aranżacje, zawierające ogromne pokłady nostalgii, uległy transformacji w ciemnym studiu nagraniowym, ukrytym w pewnej z łódzkich piwnic za pomocą Pawła Cieślaka.

Jego debiutancka płyta zawiera dziesięć bardzo klimatycznych kompozycji, w tym singiel „Sierść” i drugi – „Dzikie palmy”, który opowiada historię niezwykłej, toksycznej fascynacji dwojga ludzi. Na płycie pojawia się Zabrocki, który nagrał niepokojącą partię saksofonu w smutnej balladzie „Chłopiec z papierosem”, a także Artur Chołoniewski z zespołu Terrific Sunday, który dodał rytmiczności w utworze „Wściekłość i wrzask”.

Album dostępny na CD, MP3 i streamingach:
https://Kayax.lnk.to/DraumaNe

Swiernalis na Facebook:
https://www.facebook.com/Swiernalis/

Baner w newsie 851×315

Źródło wiadomości: materiały prasowe

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: