Ultimate magazine theme for WordPress.

Premiera nowego albumu Lost People grupy Foucalt już 9 lutego 2017

0

Lost People grupy Foucalt to zupełnie nowe spojrzenie na własną drogę twórczą. To projekt pełen odważnych eksperymentów estetycznych i zaskakujących rozwiązań kompozycyjnych. W naszych założeniach, dość ryzykownych – czego mamy absolutną świadomość – staraliśmy się wyjść poza ustalone ramy konwencji muzycznych (w szczególności nurtu muzyki metalowej), i stworzyć dzieło oryginalne, wyróżniające się z globalnego tła. Masywne brzmienia gitar nasiąknięte są gęstą substancją efektów i przeplatają się z wieloma ścieżkami dźwięków otaczającego świata. Nieodparta żądza poszukiwań form wyrazu w warstwie wokalnej, prowadziła nas przez las licznych, czasem ocierających się o skrajność eksperymentów, gdzie tony radiowego spikera przeradzają się w chóralną masę dźwiękową, by eksplodować swoistą formą growlowania techniką wdechową (inspirowane metodą “inhaling singing” by Francoise Vanhecke); Muzyka na albumie Lost People adresowana jest do odbiorcy odważnego i uważnego, który bez uprzedzeń podejmie próbę wniknięcia w każdy osobny dźwięk. Dźwięk, który potraktuje jako kolejne odkrycie i nieodłączną składową dzieła, jakim jest każdy osobny utwór tego albumu.

W swej warstwie lirycznej album Lost People by Foucalt jest zbiorem siedmiu nowel, odrębnych historii, których wspólnym elementem jest średniowieczny motyw bohatera – człowieka: “everymana” (motyw inspirowany średniowiecznym moralitetem), i jego los rozpatrywany przy pomocy powiększającego szkła prac badawczych Michela Foucaulta (m.in. Rządzenie żywymi, Nadzorować i karać, Historia szaleństwa w dobie klasycyzmu).

Człowiek w utworach albumu Lost People to centrum zainteresowania, jego miejsce w fizycznym wszechświecie i miejsce jego mentalnego wszechświata w nim samym. To “everymen” zastanawiający się nad relacją “ja” do “ja”, relacją “ego” do świata zewnętrznego i panujących w nim praw. Człowiek, jako część natury przebudza się, aby odkryć, że żyje w świecie uwarunkowań społecznych, kulturowych, by dojść do wniosku, że jest swoim jedynym sojusznikiem, ale i bezwzględnym wrogiem, jest twórcą samego siebie, ale jego twórcza siła sprawia, że nieodwracalnie i niepohamowanie niszczy samego siebie. Lost People to historia każdego z nas próbującego odnaleźć Prawdę Jedyną na drodze swojego krótkiego ziemskiego bytowania.

Autorem zdjęcia jest: