PREMIERA spektaklu „Być jak Dr. Strangelove”

PREMIERA spektaklu „Być jak Dr. Strangelove”

Zespół twórców nagradzanego „Na Boga”, zaprasza do świata „Doktora Strangelove’a”.

 

dr strangelove

Spektakl inspirowany: „Być jak Stanley Kubrick”, „Dr Strangelove, albo jak przestałem się martwić i pokochałem bombę”, „2001: Odyseja kosmiczna” oraz „Męskimi fantazjami”.

reżyseria: Marcin Liber
tekst i dramaturgia: Jarosław Murawski
scenografia, kostiumy i światło: Mirek Kaczmarek
muzyka: Filip Kaniecki/MNSL

obsada: Sara Celler-Jezierska, Karolina Krawiec, Roksana Lewak [g], Joanna Łaganowska, Irena Sierakowska, Irena Wójcik, Mirosława Żak, Włodzimierz Dyła [g], Michał Kosela, Rafał Kosowski, Piotr Mokrzycki, Filip Perkowski, Dariusz Skowroński, Czesław Skwarek, Piotr Tokarz, Ryszard Węgrzyn

„Przetrwanie katastrofy nuklearnej jest możliwe. Trzeba tylko ewakuować ludzi do kopalń, promieniowanie nie przedrze się przez skały. Na szczęście mamy dużo kopalń.

O tym, kto zejdzie na dół, zdecyduje komputer, biorąc pod uwagę wiek, stan zdrowia, płodność i inteligencję. Selekcja nie będzie oczywiście dotyczyć sfer władzy, które należy zachować dla przedłużenia porządku. Przy odpowiednim stosunku mężczyzn do kobiet, na przykład jeden do dziesięciu, odnowienie całego narodu zajmie nie więcej niż 20 lat…”!

„Być jak Dr Strangelove” to inspirowana dziełami Stanleya Kubricka opowieść o szaleńcach u władzy. Uznany reżyser Marcin Liber opowiada historię obłąkanego amerykańskiego generała Jacka D. Rippera, który wydaje pilotom rozkaz niesprowokowanego ataku jądrowego na ZSRR.

Tylko w ten sposób można raz na zawsze skończyć z komunizmem i dostać się do seksualnego raju.

Prezydent USA na gorącej linii z premierem ZSRR, reżyser Stanley Kubrick we własnej osobie, cała prawda o amerykańskim locie na Księżyc i żywa bomba atomowa flirtująca z bohaterskimi pilotami bombowca – i w końcu sam Jack D. Ripper – współczesna wersja Kuby Rozpruwacza – plus chór mężczyzn chętnych do wojny – na deskach Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu już od 18 czerwca 2016 roku.

Więcej na teatr.walbrzych.pl

***

Zapraszamy na wielki finał sezonu POWODZENIA, KOWBOJU!

18 czerwca / sobota / godz. 19:00 / Duża Scena – PREMIERA
Pokaz popremierowy: 19 czerwca / niedziela / godz. 18.00 / Duża Scena

REZERWACJA BILETÓW: 74 64 88 301-03; http://teatr.walbrzych.pl/bilety/

Źródło: teatr.walbrzych.pl

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: