Premiera teledysku Brodki Santa Muerte
Foto:kadr z wideo

Premiera teledysku Brodki Santa Muerte

Prezentujemy nowy teledysk Brodki Santa Muerte – to drugi singiel z jej nowego albumu „Clashes”. Teledysk „Santa Muerte” to debiut reżyserski Artystki. Album, który w Polsce ukazał się 13 maja, zadebiutował od razu na 1. miejscu listy sprzedaży OLiS! A już jutro, 3 czerwca, będzie miała miejsce międzynarodowa, fizyczna premiera albumu.

Brodka o „Santa Muerte”:
Kiedy pierwszy raz zobaczyłam film dokumentalny o Butoh „Taniec ciemności” zrobił on na mnie piorunujące wrażenie. Było to moje pierwsze zetknięcie z Butoh. Nie widziałam nigdy czegoś podobnego. To było bardzo teatralne, szalenie ekspresyjne i dziwne, ale Butoh w zasadzie jest czymś trudnym do sklasyfikowania. Estetyka i znaczenie tego tańca automatycznie połączyło mi się z historią i klimatem Santa Muerte. Klip opowiada o samotnej podróży bohatera, która jest metaforą życia. Podróż kończy się nad rzeką, granicą życia i śmierci. To miejsce, gdzie bohater spotyka się ze śmiercią, ale kto tutaj jest śmiercią a kto życiem? W magicznym rytuale śmierć pomaga mu przejść na drugą stronę. Rytuał ten jest odtworzeniem znanego performancu Butoh Dai Rakuda Kan „The Five Rings”. Praca nad tym klipem byla niezwykłym doświadczeniem. Dużo czasu zajęło mi znalezienie idealnego bohatera. Jestem ogromnie szczęsliwa, że miałam okazję pracować z tak niezwykłym tancerzem jakim jest Atsushi Takenouchi.

„Clashes” dostępny na CD, winylu, MP3 i streamingach:
www.brodka.lnk.to/clashes

Więcej o Bodce:
Facebook | Oficjalna strona

Źródło: kayax.net

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: