[dropcap color=”#000000″ sradius=”0″]R[/dropcap]eżyserem teledysku do „North Star” z albumu „Metanoia” jest sam Chris Corner. Pięknie sfilmowany klip został nakręcony na środku kalifornijskiej pustyni – Wonder Valley, na przedmieściach Fresno. Lokalizacja nie jest przypdakowa – tam też powstał utwór. Zobacz teledysk artysty, który ze swoim projektem IAMX 4 marca wystąpi w gdańskim B90, a dzień później w poznańskim Eskulapie (pisaliśmy o tym tutaj).

To piękne, dziwne miejsce, pełne opuszczonych domów. Urocze i posępne jednocześniewyjaśnia genezę powstania 'North Star' Corner

Teledysk jest doskonałym wizualnym dopełnieniem utworu.

wyjaśnia artysta
Mnóstwo gwiazd na tle głębokiej, niczym niezmąconej czerni nieba, jakiej nigdy nie widziałem, zrobiło na mnie ogromne wrażenie i rozbudziło moją wyobraźnię. Ten obcy dla mnie świat zainspirował utwór i całą płytę >>Metanoia<

IAMX w 2016 roku wystąpi w Polsce dwa razy. Pierwszy koncert odbędzie się 4 marca w gdańskim B90, a drugi – 5 marca w poznańskim Eskulapie.

Źródło: muzyka.onet.pl

PODZIEL SIĘ
Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.