PREMIERA: To nie WALKING DEAD! To RENI JUSIS – ZOMBI ŚWIAT – najnowszy teledysk!
Foto:mat. prasowe

PREMIERA: To nie WALKING DEAD! To RENI JUSIS – ZOMBI ŚWIAT – najnowszy teledysk!

„Zombi Świat” to drugi singiel promujący nowy, wydany po siedmiu latach przerwy, album Reni Jusis „BANG!”. Utwór wyprodukowany przez Kubę Karasia z zespołu The Dumplings należy do najbardziej przebojowych kompozycji na płycie. W teledysku, oprócz samej artystki, główne role odegrali tancerze – znany z programu You Can Dance Stefano Silvino i Natalia Lala Konarska.

Historia ukazana w „Zombi Świat” przestawia pracę nad teledyskiem, którą artystka podejmuje wraz ze swym operatorem. Na jej drodze pojawiają się jednak różne przeciwieństwa losu, ostatecznie doprowadzające gwiazdę do obłędu. Stan bohaterki jest efektem ślepego podążania za wzorcami współczesnej popkultury.

„Cieszę się, że trafiłam na Dominikę Podczaską, reżyserkę, która nie boi się w teledysku sponiewierać artystę, nakłonić do szaleństwa i odrzeć z lukru w czasach wyidealizowanego piękna. Razem chciałyśmy stworzyć niepokojący, mroczny obraz, który będzie przeciwwagą dla muzyki utrzymanej w stylistyce cekinowych lat 80-tych” – opisuje klip Reni Jusis.

ZOBACZ TELEDYSK NA YOUTUBE / VEVO

Teledysk wyprodukował: Warsaw Production Team

Reni Jusis „BANG!” to siódmy album ikony naszej elektroniki! Materiał jest efektem współpracy z trójmiejskim producentem i DJ-em tworzącym pod pseudonimem STENDEK. Gościnnie pojawiają się też M.Bunio.S (Dick4Dick) oraz Kuba Karaś (The Dumplings). Z międzypokoleniowego połączenia sił powstała płyta tyleż aktualna i świadoma, co opierająca się jednosezonowym modom – słowem: autorska i ponadczasowa. Echa świeżych nurtów muzyki elektronicznej mieszają się tu z ambientową przestrzenią i poszarpanym, trapowym pulsem, a tu i ówdzie dyskretnie rezonują brzmienia spod znaku eksperymentalnego techno na przemian z minimalistycznym hip-hopowym beatem czy retro popem.

KREDYTY:
Producer: Warsaw Production Team Sp. z o.o. (Richert / Zamencki)
www.warsawproduction.com
Post Production – Miło Studio
www.milopost.pl
Color Grading – Dominik Deras
Director – Dominika Podczaska
Written by – Dominika Podczaska
DOP – Dominika Podczaska
Edit – Stefan Stefański/Dominka Podczaska
Production Manager – Stefan Stefański
Production Coordinator – Janek Deluga
Gaffer – Sławomir Grinka
Steadycam Operator – Michał Szymczak
Focus Puller – Wojtek Graboś
Steadycam assist- Jędrzej Ziębiński
Stage Hand – Marcin „Felek” Dybel
Dancers: Stefano Silvino, Natalia Lala Konarska
Dreamer: Jakub Karaś
Make-up: Ola Łęcka
Costumes: Justyna Buliński Levine
Special thanks to – No Limits FX, Deluga Family, Little Beast Rental
Music Production: Jakub Karaś (except the final part remixed by Stendek)

***

Więcej informacji o artystce: FACEBOOK | INSTAGRAM

SONY MUSIC POLAND: FACEBOOK | INSTAGRAM | TWITTER | YOUTUBE | WWW

Źródło: materiały prasowe

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: