Wybieram Kulture
Najnowsze wieści o polskiej muzyce!

Przewrotna opowieść o poszukiwaniu idealnej miłości – zespół Blauka prezentuje trzeci singiel wraz z teledyskiem

Fantazmat” to trzeci singiel zespołu Blauka, zwiastujący debiutancki album ukazujący się jesienią 2019. Hipnotyzujący utwór będący ukłonem w stronę polskich lat 70, niesie obiecującą wizję idealnego partnera i miłości, przedstawiając jednocześnie cierpkie zderzenie z szarą rzeczywistością. 

Klip „Fantazmat” to kolejna część opowieści- prequel znanych z wcześniejszych, uznanych przez środowisko filmowe teledysków „Figle Zuchwałe” i „Zawzięcie”. Obraz głęboko osadzony w klimacie retro-futuryzmu jest historią o podążaniu tropem idealnej drugiej połowy. Tylko, czy Fantazmat nie jest jedynie utopijną wizją?

Blauka to polski zespół tworzący muzykę z pogranicza rock/indie/vintage. Gatunek nazywany jest przewrotnie przez twórców jako „retrospektywny rock rekreacyjny”, który w zasadzie mówi tyle samo niewiele, a o ile ciekawiej brzmi. Pomysłodawcami i założycielami Blauki jest duet pisarsko-kompozytorski w osobie Georginy Tarasiuk- autorki tekstów i muzyki oraz Piotra Lewańczyka- basisty i producenta muzycznego. 

Blauka to spostrzegawcze, często humorystyczne teksty piosenek skrywające zbiór przemyśleń, marzeń i galimatiasów ludzkich relacji we współczesnym świecie. Ich piosenki charakteryzuje rzadko spotykane podejście do kompozycji muzycznej, wrzucone do abstrakcyjnego worka pełnego groteski, absurdu i dystansu do samych siebie.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

%d bloggers like this: