Przygotowania do spektaklu „Atom”

Przygotowania do spektaklu „Atom”

Wałbrzyska młodzieżowa Grupa Teatralna „Jestem Hej” działająca przy Wałbrzyskim Ośrodku Kultury właśnie przygotowuje nowy spektakl o tajemniczym tytule „Atom”. Jest to już drugie dzieło tych młodych ludzi.

Twórcą, reżyserem i scenarzystą spektaklu Adrian Smoleń, który jest jednocześnie założycielem grupy.

Od dawna pasjonuję się teatrem i pomyślałem, żeby zebrać grupę ludzi i zacząć coś razem tworzyć. Zacząłem dzwonić do znajomych, których poznałem m.in. na spotkaniach przy Teatrze Dramatycznym i tak powstała nasza grupa – mówi Adrian Smoleń.

Grupa działa od 2015 roku i na koniec maja obchodziła swoje pierwsze urodziny. Nazwa grupy powstała spontanicznie. -Zastanawialiśmy się nad nazwą i wymienialiśmy różne propozycje na czacie na facebooku. Podczas jednego z tych czatów, jedna z koleżanek na przywitanie napisała „jestem hej” i zrozumieliśmy, że to jest właśnie to. Proste i chwytliwe. – opowiadają członkowie.

„Atom” to historia o dwójce przyjaciół, którzy wybierają się na bal czarownic w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania, które nie dają im spokoju. Będzie to historia opowiedziana w sposób bardzo delikatny o przyjaźni, miłości, zazdrości, zdradzie oraz dążeniu do celu. -Dlaczego „Atom”? Bo atom jest wszędzie. – odpowiada Adrian. Akcja będzie osadzona w latach 50-tych.

Spektakl jest inspirowany historią Kopciuszka, ale nie będzie to bajka. „Atom” to dramat połączony z musicalem. –Inspiracje czerpiemy z bajek i  książek, jednak tylko ogólny zarys, postacie czy kostiumy. Nie tworzymy bajek, ale do naszych spektakli wplatamy dziecinne elementy, bo w każdym z nas jest dziecko. – zaznacza Adrian.

Za stronę muzyczno-wokalną musicalu odpowiada utalentowana młoda wokalistka Angelika Krynicka, która jest laureatką konkursu „Wałbrzych Ma Talent” a obecnie bierze udział w programie The Voice Of Poland. –Wykorzystaliśmy znane utwory, do których napisaliśmy własne teksty. Tym razem będą to wyłącznie polskie teksty, bo chcieliśmy dotrzeć również do starszej publiczności, która nie zna angielskiego. – wyjaśnia Adrian. Autorką polskich tekstów jest Angelika. –W spektaklu usłyszymy utwór z chórem jak również będziemy tańczyć. – mówi Angelika.

Kostiumy przygotowała Katarzyna Poliksza. -Nie będzie kapeluszy i mioteł. Kostiumy będą inspirowane latami 50-tymi. Będą muchy i klasyczne sukienki. – opisuje Kasia.

„Jestem Hej” wszystkie elementy spektaklu przygotowują we własnym zakresie począwszy od scenariusza przez kostiumy aż po dekoracje. -Wolimy robić wszystko sami i mimo że jest to trochę amatorskie, to jednak jest nasze – mówi Adrian. – Cieszymy się, że jest taka instytucja jak Wałbrzyski Ośrodek Kultury, która nas wspiera w tym co robimy – dodaje.

Już dziś zapraszamy wszystkich na premierę musicalu „Atom”, która odbędzie się 23 czerwca na terenie Starej Kopalni. Prosimy o liczne przybycie na pewno nie będziecie żałować. Ja czekam z niecierpliwością.

Zapraszamy również na profil facebookowy grupy Jestem Hej. Znajdziecie tam aktualności z działalności grupy.

Poniżej kilka fotek z wczorajszej próby:

atom-anna-slodkiewicz-8391

atom-anna-slodkiewicz-8392

atom-anna-slodkiewicz-8394

atom-anna-slodkiewicz-8396

atom-anna-slodkiewicz-8397

atom-anna-slodkiewicz-8398

atom-anna-slodkiewicz-8401

atom-anna-slodkiewicz-8403

atom-anna-slodkiewicz-8404

atom-anna-slodkiewicz-8406

atom-anna-slodkiewicz-8407

atom-anna-slodkiewicz-8408

atom-anna-slodkiewicz-8410

atom-anna-slodkiewicz-8411

atom-anna-slodkiewicz-8412

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: