Rebeka w trasie koncertowej

Rebeka w trasie koncertowej

Od wydania debiutanckiej płyty „Hellada” REBEKA (Iwona Skwarek i Bartosz Szczęsny) konsekwentnie umacnia swoją pozycję na rynku muzycznym. Zdobyli tytuł Płyty Roku 2013 przyznawany przez Gazetę Wyborczą, zagrali kilkadziesiąt koncertów w Polsce i za granicą.

Udowodnili, że są dojrzałymi, pewnymi swoich artystycznych atutów twórcami.  Charyzma sceniczna, wyrafinowane kompozycje i silny głos Iwony to znaki rozpoznawcze REBEKI. Zespół w nietuzinkowy, świeży sposób łączy muzykę elektroniczną z ambitnym popem. Prezentuje oryginalne brzmienie i teksty, które angażują słuchaczy, nie pozwalają przejść obojętnie.

 

18 marca br. ukaże się najnowszy album REBEKI zatytułowany „Davos”. Będzie to jak twierdzi zespół materiał dojrzalszy choć odrobinę bardziej dziki niż „Hellada”. Organiczne brzmienia syntezatorów przeplatające się z gitarami to kontynuacja zamysłu grania muzyki elektronicznej na żywo. Będzie to album pełen różnorodnych piosenek – od melancholijnych po klubowe energetyczne brzmienia.  Na “Davos” usłyszeć będzie można wiele osobistych historii i przemyśleń o współczesnym świecie.

Nazwa płyty nawiązuje do “Czarodziejskiej góry” Thomasa Manna. Tak jak tytułowa czarodziejska góra wpływa tajemniczo na mieszkańców Davos, tak stan tworzenia i słuchania muzyki przenosi nas w magiczne miejsca, odrywa od rzeczywistości, przemienia.

Pierwszym singlem promującym album jest utwór  „Perfect Man”, który miał swoja premierę w radiowej Trójce / Offensywa oraz na stronie www.ninateka.pl

singiel „Perfect Man”

https://www.youtube.com/watch?v=dHPqI-kpGfs

Partnerem albumu jest Narodowy Instytut Audiowizualny

Wydawcą albumu jest ART2 Music

 

Trasa Koncertowa

 

KWIECIEŃ

01.04 Łódź

03.04 Katowice

08.04 Kraków

14.04 Wrocław

15.04 Kielce

16.04 Warszawa

22.04 Gdańsk

23.04 Poznań

29.04 Olsztyn

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ostatnio dodane: