Select Page

Recenzja: Daniel Bloom – Lovely Fear

Recenzja: Daniel Bloom – Lovely Fear

Zainteresowałem się muzyką tego Artysty podczas festiwalu  Marii Czubaszek w Polanicy-Zdrój, gdy Piotr Stelmach podczas swojej audycji zaprosił do namiotu prasowego Melę Koteluk i przeprowadził z nią na antenie wywiad.

Wtedy wszyscy zebrani wysłuchali utworu z płyty Booma „Katarakta”. Już pierwsze dźwięki tak mnie zauroczyły, że w tym momencie po prostu wiedziałem, że chcę przesłuchać cały album.

Na albumie  „Lovely Fear” znajduje się tylko osiem utworów, a każdy z nich jest inny, wyjątkowy i ciekawy, totalny misz-masz gatunkowy, ubrany w elektroniczną całość, rodem z początków lat 90-tych.

Muzykę Booma można było usłyszeć w filmach takich jak: „Wszystko co kocham”, „ Nieulotne” czy „Tulipany”.  Mimo, że Artysta nie jest debiutantem, to jego najnowsze wydawnictwo wydaje się otwarciem nowego rozdziału w karierze muzycznej.

O co dokładnie chodzi? Ten nowy rozdział wynika ze sposobu tworzenia muzyki- płyta nie zaskakuje tych, którzy znają twórczość Blooma.

Jednak na płycie mamy grono zaproszonych wspaniałych wokalistów, którzy mimo silnych osobowości nie przyćmiewają twórcy albumu.

Słuchając albumu, czasem mam wrażenie jakbym słuchał  Jean-Michel Jarre’a.

Płyta byłaby również doskonała bez wokalu lecz to właśnie opisywani wyżej goście nadają płycie ostateczny klimat.

A grono jest zacne: Mela Koteluk w singlowej „Katarakcie”, Gaba Kulka w spokojniejszej „How We Dissapear” (moje zaskoczenie roku), Iwona Skwarek z duetu Rebeka, Marsija z Loco Star, dwukrotnie pojawiający się Tomek Makowiecki.

Polecamy album „Lovely Fear”, po który warto sięgać przy każdej najmniejszej okazji!

Posłuchaj:

About The Author

Krzysztof Trefon

Fotograf i meloman, fanatyk nietuzinkowych brzmień, poszukiwacz oryginalnych rozwiązań, zawsze chadzający własnymi ścieżkami. Z bardziej poważnych tematów – stypendysta Prezydenta Miasta Wałbrzycha w dziedzinie artystycznej w roku 2015, z zamiłowania dziennikarz muzyczny i zaciekły krytyk, a w dodatku zodiakalny wodnik :)

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

november, 2017

18nov(nov 18)19:00(nov 18)19:00PAWEŁ DOMAGAŁA 18.11 Białystok – Sala Koncertowa na Podleśnej

21nov(nov 21)19:00(nov 21)19:00PAWEŁ DOMAGAŁA 21.11 Gdańsk – Stary Maneż

22nov(nov 22)19:00(nov 22)19:00PAWEŁ DOMAGAŁA - 22.11 Toruń – CKK Jordanki

26nov(nov 26)19:00(nov 26)19:00PAWEŁ DOMAGAŁA - 26.11 Cieszyn – Teatr im. A. Mickiewicza

27nov(nov 27)19:00(nov 27)19:00PAWEŁ DOMAGAŁA - 27.11 Częstochowa – Filharmonia Częstochowska

Obserwuj nas na Twitterze

X