Recenzja: Grzegorz Hyży „Momenty” (2017)

Najnowszy album polskiego wokalisty Grzegorza Hyży to „Momenty”.

Jest to jego 2 studyjny krążek.

Lista utworów:

 1. „Noc i Dzień” 5:41
 2. „Jutro jest dziś” 3:33
 3. „O Pani!” 2:59
 4. „Say” 3:29
 5. „Niech pomyślą, że to ja” 3:45
 6. „Brak” 3:33
 7. „Ratuj” 3:50
 8. „To Jeszcze nie Koniec”” 3:35
 9. „Losing Game” 4:32
 10. „MayDay” 2:51
 11. „Droga” 3:16
 12. „Ocean” 3:58
 13. „Pod Wiatr” (Bonus Track) 3:26

Poniżej możecie posłuchać singli z tej płyty:

„Pod Wiatr”

 

„O Pani”

 


Premiera albumu miała miejsce 12 maja 2017 roku nakładem wytwórni Sony Music. 

Po artyście takim jak Grzegorz  Hyży z pewnością spodziewaliście się w ogromnej mierze wyłącznie popowych piosenek. Ja również, więc wszyscy daliśmy się złapać w tę samą pułapkę… Tymczasem na jego najnowszym krążku możemy usłyszeć oprócz wspomnianego wyżej popu, również sporą dawkę rocka, a nawet odrobinę soulu i alternatywnego grania. Mnie osobiście ten krążek bardzo pozytywnie zaskoczył, zwłaszcza różnorodnymi brzmieniami, ale też niezwykle interesującym wokalem, a zwłaszcza znakomicie brzmiącymi falsetami, które są wielkim plusem tej płyty. Jeśli wahacie się jeszcze czy przesłuchać ten album od początku do końca, to dam Wam dobrą radę: nie zastanawiajcie się już, tylko słuchajcie, a na pewno nie będziecie żałować. Ba! Jestem pewien, że posłuchacie jeszcze kilka, a nawet kilkanaście razy i za każdym razem odkryjecie coś nowego i fascynującego.

Na wyróżnienie zasługuje też fakt, że na albumie są trzy anglojęzyczne piosenki, czyli Say”, „Losing Game i Ocean”. I w mojej opinii kawałki te z powodzeniem mogły by stać się mniejszymi bądź większymi hitami na europejskim rynku.

Według mnie najlepsze piosenki na tym albumie to: „O Pani”,  „Brak” i „Droga”, ale warto posłuchać również utworów: „Ocean”, „Niech pomyślą, że to ja” oraz „Jutro jest dziś”. 

Na krążku znajdziecie sporo mocnych momentów, które sprawią, że z pewnością nie poprzestaniecie na jednorazowym przesłuchani tego longplaya np.: kapitalny klimat w „Losing Game”niezwykle ciekawe brzmienie (np. fortepian) w „Ratuj”, genialny wokal (zjawiskowy falset) w „O Pani!”, czy ciekawy tekst w „Mayday”. Natomiast na koncertach z pewnością publiczność czekać będzie na kawałki „Niech pomyślą, że to ja” i „To jeszcze nie koniec”.

Końcowa nota: 4.5/6


Grzegorz Hyży to polski wokalista, który koncertuje w pełnym, energetycznym składzie oraz w bardziej kameralnym, ale jakże magicznym – w wersji akustycznej.
Jest finalistą III edycji programu X Factor, w którym ostatecznie zajął II miejsce.
Współautorem debiutanckiego albumu Grzegorza „Z Całych Sił” z 2014 roku jest Tabb, który odpowiadał za kompozycje i produkcję. Obaj panowie są niezwykle zadowoleni ze współpracy i materiału jaki stworzyli. Jak dotychczas jego największe hity to kawałki: „Na chwilę”, „Wstaję” i „Pusty dom”.

 

Komentarze są zamknięte, ale 1 | Trackbacks i Pingbacks są otwarte.

X