Select Page

Recenzja: Piotr Zioła „Revolving Door”

Recenzja: Piotr Zioła „Revolving Door”

Debiutancki album Piotra Zioły zatytułowany „Revolving Door” został wydany 22 kwietnia tego roku, dziś postaram się napisać o nim kilka słów. Debiutujący Artysta już zdobywa uznanie w środowisku muzycznym i zdobywa rzesze fanów. Pomimo młodego wieku, Piotr Zioła zaskakuje dojrzałym wokalem, nieprzeciętną wrażliwością i stylem. Mocno inspirują go lata 50. i 60. Krążek to mieszanina różnych dźwięków, pop, lekko swingujące kawałki, klimatyczne retro. Na płycie gościnie można usłyszeć Natalię Przybysz . Całość spaja nonszalancki wokal Piotra.

Tym głosem można się upijać bez końca. Czaruje swoją manierą i lekkością unoszącą się pomiędzy zgrabną muzyczną oprawą.

Album otwiera ,,CFTCL” z mocnymi gitarami i niebywała barwa głosu Piotra . Następnie dostajemy singiel ,,Podobny” oraz ,,Safari” to świeże, swobodne wpadające w ucho utwory . Na płycie można usłyszeć także dwie ballady ,, As I’m Meant To Be” i ,,Let It Go” które ujmują klimatem, W ,,As I’m Meant To Be” wokal Piotra świetnie uzupełnia chórek. Wśród ballad można jeszcze zaliczyć jeszcze numer Amy, podobnie ze świetnym klimatem. „Zapaliniki” z gościnnym udziałem Natalii Przybysz to energiczny i żywiołowy kawałek. Wokal Natalii idealnie komponuję się z całym albumem. Utwór ,,Django ” ma charakter skocznego swingu , który razem z wokalem komponuje się idealnie.

„Revolving Door” Brzmi klasycznie i amerykańsko z chórkami, partiami dęciaków i parapetami imitującymi smyki , natomiast utwór ,, w ciemno ” zaraża nas optymistyczny tekstem , który wraz z wokalem i partiami bębnów idealnie do siebie pasuję .

Album jest wyjątkowy na swojej półce sklepowej, nie ma tutaj  smukłego i czystego pop-grania, są znoszone jeansy,  pobłocone glany i ścieżka nagrana czasem jak z dobrego koncertu w Jarocinie.  Całe szczęście, że brak tutaj nonszalancji i idealnych jak diamenty piosenek, dzięki temu mamy unikatowy album, którego słucha się z przyjemnością.

Piotr Zioła przykuwa swoją uwagę, warto śledzić tego artystę.

About The Author

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

november, 2017

18nov(nov 18)19:00(nov 18)19:00PAWEŁ DOMAGAŁA 18.11 Białystok – Sala Koncertowa na Podleśnej

21nov(nov 21)19:00(nov 21)19:00PAWEŁ DOMAGAŁA 21.11 Gdańsk – Stary Maneż

22nov(nov 22)19:00(nov 22)19:00PAWEŁ DOMAGAŁA - 22.11 Toruń – CKK Jordanki

26nov(nov 26)19:00(nov 26)19:00PAWEŁ DOMAGAŁA - 26.11 Cieszyn – Teatr im. A. Mickiewicza

27nov(nov 27)19:00(nov 27)19:00PAWEŁ DOMAGAŁA - 27.11 Częstochowa – Filharmonia Częstochowska

Obserwuj nas na Twitterze

X