Select Page

RECENZJA: Rycerzyki – Rycerzyki

RECENZJA: Rycerzyki – Rycerzyki

Zastanawiałem się, co takiego jest z Rycerzykami nie tak… Dlaczego wciąż wracam do tej płyty i tak mi się podoba, szczególnie w poniedziałkowe poranki.

Namieszali mi w głowie swoimi popowymi piosenkami- ot co !

Mało brakowało, a nie znałbym twórczości tego zespołu. Notatka prasowa, jaką dostałem, była w tytule tak skonstruowana, że w pierwszej chwili myślałem, że jest to zaproszenie do gry online. Na szczęście spojrzałem, co jest zawarte w tej notce, przeczytałem i … przeniosłem się w krainę łagodności

Poczułem się jak dziecko odkrywając nową, nieznaną baśń, czekając na kolejną przygodę, która miała nastąpić już za kilka chwil, za kolejnym dźwiękiem, czy tekstem, który nie opowiada o niczym jak w „Lentinkach”, słuchałem z utęsknieniem, co wydarzy się dalej.

Przyjemny i kojący głos wokalistki, z ciekawą manierą pasującą do większości gatunków muzycznych- tu akurat w alternatywnym popie.

Na albumie są polskie i angielskie teksty do utworów skomponowanych przez artystów, a także w języku wymyślonym przez Rycerzyków, aby nadać większej tajemniczości całej kompilacji.

Skoro już o muzyce mowa, to nie spotkałem się ostatnimi czasy z zespołem, który by przykładał aż taką szczegółowość w doborze instrumentów, które kompletnie nie wydają się przypadkowe i są doskonale dobrane do każdej sekundy utworu.

Nie jestem w stanie wypowiedzieć i określić większości instrumentów, które zostały użyte podczas nagrania płyty. Elementy zostały tak scalone w jedność i spójność, że nie odczuwamy nic więcej jak przyjemność podczas słuchania krążka.

Ta przyjemność, radość i cukierkowość, którą wnoszą swoją twórczością artyści jest czymś wyjątkowym. W słuchaczu budzi się walka na miecze pomiędzy gniewem, smutkiem i melancholią a radością, szczęściem i przyjemnością kawy waniliowej- o tak, kiedy pierwszy raz słuchałem płyty to popijałem kawę o właśnie takim smaku i teraz z taką delikatnością kojarzy mi się rycerzykowa płyta.

11 kolorowych i przyjemnych utworów Rycerzyków to propozycja nie tylko na jesienną depresję, lecz jest to płyta ukierunkowana na doznania jakie można tylko odczuć słuchając bardzo dobrej muzyki, która zasługuje na wiele dobrych opinii.

Będę często wracał do tej płyty, nie tylko w poniedziałki i dla poprawy humoru, lecz przede wszystkim wtedy, kiedy będę chciał posłuchać popu dla wymagających i świadomych.

Zachęcam do zapoznania się z twórczością Rycerzyków- posłuchaj i kup album, bo warto!

KUP RYCERZYKI! https://rycerzyki.bandcamp.com/

About The Author

Krzysztof Trefon

Fotograf i meloman, fanatyk nietuzinkowych brzmień, poszukiwacz oryginalnych rozwiązań, zawsze chadzający własnymi ścieżkami. Z bardziej poważnych tematów – stypendysta Prezydenta Miasta Wałbrzycha w dziedzinie artystycznej w roku 2015, z zamiłowania dziennikarz muzyczny i zaciekły krytyk, a w dodatku zodiakalny wodnik :)

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

november, 2017

18nov(nov 18)19:00(nov 18)19:00PAWEŁ DOMAGAŁA 18.11 Białystok – Sala Koncertowa na Podleśnej

21nov(nov 21)19:00(nov 21)19:00PAWEŁ DOMAGAŁA 21.11 Gdańsk – Stary Maneż

22nov(nov 22)19:00(nov 22)19:00PAWEŁ DOMAGAŁA - 22.11 Toruń – CKK Jordanki

26nov(nov 26)19:00(nov 26)19:00PAWEŁ DOMAGAŁA - 26.11 Cieszyn – Teatr im. A. Mickiewicza

27nov(nov 27)19:00(nov 27)19:00PAWEŁ DOMAGAŁA - 27.11 Częstochowa – Filharmonia Częstochowska

Teledyski

Loading...

Obserwuj nas na Twitterze

X