Ultimate magazine theme for WordPress.

Recenzja: Tabb & Sound’N’Grace – „Atom” (2015)

0

Debiutancki album polskiej grupy Sound’N’Grace (& Tabb) to „Atom”.

Jest to ich 1 studyjny krążek.

Lista utworów:

 1. „Dach” 3:47
 2. „Możesz wszystko” 3:48
 3. „Atom” 4:11
 4. „Ballada” 3:37
 5. „Każdy dzień” 3:38
 6. „Twierdza” 4:11
 7. „Niebo” 3:12
 8. „Na pewno” 3:32
 9. „Nadzieja” 5:37
 10. „Kosmos” 3:30
 11. „Change” 3:48
 12. „Someone” 3:48
 13. „Niebo” 3:12 (utwór dodatkowy)

Poniżej możecie posłuchać singli z tej płyty:

„Dach”

„Możesz wszystko”

„Nadzieja”

„Na Pewno”


Premiera albumu miała miejsce 2 czerwca 2015 roku nakładem wytwórni Gorgo Music. 

Chór Sound’N’Grace określany jest mianem najlepszego chóru w Polsce… moim zdaniem odrobinę na wyrost. Aczkolwiek ich debiutancki album to spora dawka pozytywnej energii zarówno w tekstach, jak również w ogólnym przekazie.  Na dłużej zatrzymam się przy tekstach, które moim zdaniem są zbyt… górnolotne. Do gatunku gospel owszem pasują, ale już do stylistyki popowej niekoniecznie. Dużo lepiej ten krążek wypada wokalnie. Zarówno partie solowe jak i zespołowe często zaskakują ciekawym aranżem i brzmieniem. Na wyróżnienie zasługuje jednak fakt, że na albumie można znaleźć dwie anglojęzyczne wersje singli, czyli Możesz wszystko” (jakoChange”) i Na pewno” (jako Someone”). Moim zdaniem to bardzo interesujący zabieg, który nieczęsto można spotkać na naszym rodzimym rynku muzycznym.

Według mnie najlepsze piosenki na tym albumie to: „Na pewno” i „Dach”, ale warto posłuchać również utworów: „Nadzieja”, „Możesz wszystko” oraz „Ballada”. 

Na albumie niewiele jest mocnych momentów, które sprawią, że będziecie do niego często powracali, ale warto tutaj wskazać np.: nastrojowy aranż w „Nadzieja”, kapitalny solowy wokal w „Na pewno” czy ciekawy tekst w „Twierdza”. Natomiast na koncertach z pewnością największą furorę będzie robić piosenka „Na pewno”.

Końcowa nota: 3.5/6


Sound’N’Grace to polski chór tworzący muzykę z pogranicza takich gatunków jak pop, gospel, soul, R&B i funk. Ich początki sięgają 2005 roku, kiedy to powstali z inicjatywy Anny Żaczek i Kamila Mokrzyckiego.

Głosami prowadzącymi są: Anna Żaczek i Kamil Mokrzycki; Sopranami: Sylwia Patyna, Zofia Kargol, Marta Podobas, Dorota Wrona, Anna Maria Juźwin, Justyna Jarzębińska; Altami: Angela Childs, Agnieszka Choromańska, Aleksandra Urbańska, Aleksandra Januszkiewicz, Zuzanna Furga, Justyna Ostrowska, Hanna Dmochowska, Paulina Januszkiewicz, Aleksandra Węglewicz, Marta Gałęzka i Beata Szymanek; Tenorami: Maciej Kowalski, Paweł Sawicki, Michał Bojarski, Sylwia Dynek, Wojtek Sambor, Adam Michalczyk, Łukasz Mielko i Kamil Bijoś.

Natomiast w towarzyszącym ich zespole grają: Michał Kowalski (instrumenty klawiszowe), Grzegorz Karaś (instrumenty klawiszowe), Paweł Biderman (gitara), Arek Kopera (saksofon), Cyprian Baszyński (trąbka), Marcin Pendowski (gitara basowa), Maciej Magnuski (gitara basowa), Dominik Jaske (perkusja) i Tomasz Waldowski (perkusja)

W połowie 2015 roku premierę miał debiutancki album studyjny grupy zatytułowany „Atom”. Płyta promowana była przez single: „Dach”, „Możesz wszystko”, „Nadzieja” i „Na pewno”.