z niezwykłą przyjemnością pragniemy zaprosić na absolutnie bezprecedensowe wydarzenie, jakim będzie nasz niepowtarzalny  RECITAL Z PAŁACEM, który analogicznie do tytułu Koncertu odbędzie się vis-à-vis Pałacu Kultury i Nauki, 29.09.2016 r. o godz. 19:00, przy najbardziej „żywej” ulicy w Warszawie:ŚWIĘTOKRZYSKIEJ 30.
Patronat Honorowy Koncertu objęła znakomita warszawska restauracja SPACCA NAPOLI, oferująca wyśmienitą kuchnię neapolitańską.

Organizując Recital organizatorom przyświecają znamienite cele: upowszechnienie kultury Włoskiej, Hiszpańskiej i Portugalskiej, zaprezentowanie dzieł w oryginalnych wersjach językowych oraz promocja młodych utalentowanych artystów. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, iż większość kompozycji składających się na program Koncertu, napisanych zostało do tekstów w języku galisyjskim.

Wielka naszą determinację do zrealizowania tego projektu można uzasadnić wieloma argumentami. Jednym z nich jest chęć zaprezentowania tych dzieł z gatunku muzyki poważnej, które najprawdopodobniej nigdy nie miały swoich prapremier w Polsce.

Impulsem do sięgnięcia po te właśnie kompozycje jest zrealizowane przez Śpiewaczkę stypendium artystyczne w Conservatorio Superior de Musica de Valencia w Hiszpanii, gdzie miała przyjemność odkryć te zjawiskowe dzieła, które w konsekwencji posłużyły jej za materiał doktoratu, który aktualnie realizuje.

Program obejmuje zatem twórczość współczesnych kompozytorów hiszpańskich, portugalskich oraz argentyńskich, których dzieła silnie korespondują z muzyką popularną. Jest to zatem repertuar stosunkowo „lżejszy” od klasycznych pieśni, tj. utworów Schuberta, Schumanna czy Wolfa. W związku z tym daje to możliwość, aby dotrzeć do słuchaczy, których preferencje muzyczne są dziś w dużej mierze mocno skomercjalizowane.

W związku z powyższym, będzie można usłyszeć m.in. utwory Astora Piazzolli, które nie wymagają dodatkowej rekomendacji.

Serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie. Będzie nam niezmiernie miło gościć wszystkich Państwa.

Na wydarzenie wstęp wolny!

PODZIEL SIĘ