RECITAL Z PAŁACEM KULTURY – 29.09.2016

RECITAL Z PAŁACEM KULTURY – 29.09.2016

z niezwykłą przyjemnością pragniemy zaprosić na absolutnie bezprecedensowe wydarzenie, jakim będzie nasz niepowtarzalny  RECITAL Z PAŁACEM, który analogicznie do tytułu Koncertu odbędzie się vis-à-vis Pałacu Kultury i Nauki, 29.09.2016 r. o godz. 19:00, przy najbardziej „żywej” ulicy w Warszawie:ŚWIĘTOKRZYSKIEJ 30.
Patronat Honorowy Koncertu objęła znakomita warszawska restauracja SPACCA NAPOLI, oferująca wyśmienitą kuchnię neapolitańską.

Organizując Recital organizatorom przyświecają znamienite cele: upowszechnienie kultury Włoskiej, Hiszpańskiej i Portugalskiej, zaprezentowanie dzieł w oryginalnych wersjach językowych oraz promocja młodych utalentowanych artystów. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, iż większość kompozycji składających się na program Koncertu, napisanych zostało do tekstów w języku galisyjskim.

Wielka naszą determinację do zrealizowania tego projektu można uzasadnić wieloma argumentami. Jednym z nich jest chęć zaprezentowania tych dzieł z gatunku muzyki poważnej, które najprawdopodobniej nigdy nie miały swoich prapremier w Polsce.

Impulsem do sięgnięcia po te właśnie kompozycje jest zrealizowane przez Śpiewaczkę stypendium artystyczne w Conservatorio Superior de Musica de Valencia w Hiszpanii, gdzie miała przyjemność odkryć te zjawiskowe dzieła, które w konsekwencji posłużyły jej za materiał doktoratu, który aktualnie realizuje.

Program obejmuje zatem twórczość współczesnych kompozytorów hiszpańskich, portugalskich oraz argentyńskich, których dzieła silnie korespondują z muzyką popularną. Jest to zatem repertuar stosunkowo „lżejszy” od klasycznych pieśni, tj. utworów Schuberta, Schumanna czy Wolfa. W związku z tym daje to możliwość, aby dotrzeć do słuchaczy, których preferencje muzyczne są dziś w dużej mierze mocno skomercjalizowane.

W związku z powyższym, będzie można usłyszeć m.in. utwory Astora Piazzolli, które nie wymagają dodatkowej rekomendacji.

Serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie. Będzie nam niezmiernie miło gościć wszystkich Państwa.

Na wydarzenie wstęp wolny!

Baner w newsie 851×315

Ostatnio dodane: