Select Page

[RELACJA] Cipiersi i Paranoja Hotel w Klubie A’propos

[RELACJA] Cipiersi i Paranoja Hotel w Klubie A’propos

Świeżość, energia i moc- tak określamy nowe, młode zespoły na naszym rynku muzycznym, które wstępują w show biznes, ale czy tak możemy określić zespół, który reaktywował się po 20 latach?

Mieliśmy już kilka takich reaktywacji i zwykle humorystycznie jest to nazywane „reaktywacja trupa”.  Wyciąganie z szuflady starych szlagierów, które przejadły się i naturalnie zestarzały, które nie pasują do naszej rzeczywistości, a przede wszystkim do warunków, które panują na rynku muzycznym.

Byłem młodym człowiekiem i zaczynałem dopiero interesować się muzyką, kiedy zespół Cipiersi przestali razem grać i słuch o nich zaginął. Na szczęście znaleźli się ludzie, którzy szanowali ich dorobek muzyczny i przekazywali młodszym pokoleniom takim jak ja, to co zespół wniósł do kultury muzycznej.

To moje drugie spotkanie z zespołem Cipiersi. Po raz kolejny zresztą udane! Zespół wystąpił po sąsiedzku w klubie A’propos w Wałbrzychu, który jest dla mnie miejscową ikoną dobrej muzyki.

Zespół nie jest typowym „trupem”, który reaktywował się, by na siłę grać swoją muzykę. Cipiersi wprowadzają nowy porządek, jakość i świeżość. Każdy utwór przyciąga, zastanawia i zaskakuje, a w takim klubie jak A’propos jest idealnym dodatkiem do lampki czerwonego wina. Relaks gwarantowany!

Po koncercie muzycy zdradzili, że planują występy w innych miejscowościach. Grafik mają napięty, co jest najlepszym potwierdzeniem, że „wgryźli się” już w pamięć odbiorców, systematycznie zdobywając nowych fanów.

Występy doświadczonych muzyków są zawsze gwarancją nie tylko dobrej muzyki, lecz także ich obycia ze sceną, kulturą grania i wysoką manierą wobec słuchaczy.

Zwieńczeniem tego wyśmienitego wydarzenia był równie znamienity występ zespołu „Paranoja Hotel”. Grupa zaprezentowała naprawdę dobry blues. To, na co również zwróciłem szczególną uwgę to  fantastycznie podejście do publiczności. Nie da się ukryć, że z taką charyzmą, jaką mają członkowie „Paranoja Hotel” zyskają wielu fanów, którzy z pewnością oszaleją na ich punkcie 😉

 

Cipiersów  i Paranoja Hotel – dla ciała i ducha-  serdecznie polecam!

Krzysztof Trefon

GALERIA:

klik2

PARANOJA HOTEL

klik

CIPIERSI

 

 

 

 

 

Zrzut ekranu 2015-08-23 o 13.27.20

 

About The Author

Krzysztof Trefon

Fotograf i meloman, fanatyk nietuzinkowych brzmień, poszukiwacz oryginalnych rozwiązań, zawsze chadzający własnymi ścieżkami. Z bardziej poważnych tematów – stypendysta Prezydenta Miasta Wałbrzycha w dziedzinie artystycznej w roku 2015, z zamiłowania dziennikarz muzyczny i zaciekły krytyk, a w dodatku zodiakalny wodnik :)

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

november, 2017

18nov(nov 18)19:00(nov 18)19:00PAWEŁ DOMAGAŁA 18.11 Białystok – Sala Koncertowa na Podleśnej

21nov(nov 21)19:00(nov 21)19:00PAWEŁ DOMAGAŁA 21.11 Gdańsk – Stary Maneż

22nov(nov 22)19:00(nov 22)19:00PAWEŁ DOMAGAŁA - 22.11 Toruń – CKK Jordanki

26nov(nov 26)19:00(nov 26)19:00PAWEŁ DOMAGAŁA - 26.11 Cieszyn – Teatr im. A. Mickiewicza

27nov(nov 27)19:00(nov 27)19:00PAWEŁ DOMAGAŁA - 27.11 Częstochowa – Filharmonia Częstochowska

X