Wczorajszego ciepłego i wiosennego wieczora w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu odbyło się czytanie według książki Piotra Siemiona „Dziennik Roku Węża”. Była to już siódma odsłona cyklu CZARNE NA BIAŁO realizowanego w Szaniawskim, gdzie prezentowane są nowości wydawnicze sygnowane przez Wydawnictwo CZARNE.

Czytanie reżyserował Jakub Skrzywanek a czytała Mirosława Żak przy akompaniamencie muzyki na żywo w wykonaniu Kamila Tuszyńskiego.

„Dziennik Roku Węża” to intymne zapiski pisarza, spisane (jak wskazuje tytuł) w ciągu „roku węża” (zgodnie z kalendarzem chińskim). Byliśmy świadkami niezwykłego spektaklu interpretującego osobiste przemyślenia autora na temat bieżących wydarzeń i otaczającego Go świata. W rozmowie po czytaniu, sam autor przyznał jednak że opisywane wydarzenia często nie są opowiedziane wprost tak jak było, ale „przetworzone przez umysł pisarza”. W przytoczonych podczas spektaklu fragmentach dziennika nie brakowało zabawnych sytuacji i humorystycznych relacji z życia prywatnego, ale były również momenty poważne i smutne oraz chwile refleksji.

 

Po zakończeniu czytania odbyła się krótka rozmowa z autorem Piotrem Siemionem.

 

teatr-dramatyczny-5377 teatr-dramatyczny-5392 teatr-dramatyczny-5408 teatr-dramatyczny-5415 teatr-dramatyczny-5425 teatr-dramatyczny-5428 teatr-dramatyczny-5437 teatr-dramatyczny-5441 teatr-dramatyczny-5442 teatr-dramatyczny-5446 teatr-dramatyczny-5448 teatr-dramatyczny-5453 teatr-dramatyczny-5455 teatr-dramatyczny-5459 teatr-dramatyczny-5464 teatr-dramatyczny-5471

PODZIEL SIĘ
Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.