Select Page

RELACJA: Jacek Kaczmarski – Wieczór z Bardami w legnickim klubie Spiżarnia.

RELACJA: Jacek Kaczmarski – Wieczór z Bardami w legnickim klubie Spiżarnia.

W piątkowy wieczór w Legnicy odbyła się druga edycja Wieczoru z Bardami, podczas którego młodzi, zdolni artyści zaserwowali nam dawkę  poezji śpiewanej Jacka Kaczmarskiego.

Jako pierwszy na scenie pojawili się  członkowie zespołu Anscario.

anscario

Jako drugi wystąpił Mateusz Nagórski, niezwykle utalentowany, obdarzony głosem wybitniepodobnym do wokaluKaczmarskiego. Artysta pasjonuje się twórczościa barda i poety Solidarności od dzieciństwa. Zaprezentował utwory Kaczmarskiego, do których sam napisał muzykę.

-Kupiłem antologię poezji Jacka Kaczmarskiego i znalazłem w niej wiersze, które nigdy nie doczekały się oprawy muzycznej poety. Postanowiłem, że skomponuję muzykę, tak powstały dwie płyty – powiedział podczas wywiadu dla LAiK, Mateusz Nagórski.

Tego wieczoru mogliśmy usłyszeć utwory z obydwu płyt, którymi Mateusz zaczarował publiczność.

nagroski

Koncert Czerwonego Tulipana obchodzącego w tym roku 30 urodziny.

Czerwony Tulipan z Olsztyna zachwycił zgromadzonych gości niezwykle nastrojowym repertuarem poezji śpiewanej i utworów lirycznych. Bogaty przekaz emocjonalny, który zaprezentowali poszczególni artyści, porywał za każdym razem serca licznie zebranej publiczności.czerwony

Nie sposób nie wspomnieć o organizatorach- młodych ludziach, którzy w sposób w pełni profesjonalny zorganizowali wieczór poezji śpiewanej w swoim mieście.

Legnica Aktywnie i Kreatynie, bo o nich mowa, to stowarzyszenie, które pomaga w promocji artystów ze swojego miasta, wspieraniu inicjatyw kulturalnych.

Widać w nich pasję i determinację w działaniu, dzięki czemu osiągają zamierzony cel- przekazują kulturę, uwrażliwiają młodzież na sztukę.

Trzymam kciuki za kolejne projekty tych młodych ludzi, którzy w większości są jeszcze w liceum! Takiej młodzieży nam trzeba! Takiej młodzieży nam życzę!

Powodzenia!

The Tiles: tiles

About The Author

Krzysztof Trefon

Fotograf i meloman, fanatyk nietuzinkowych brzmień, poszukiwacz oryginalnych rozwiązań, zawsze chadzający własnymi ścieżkami. Z bardziej poważnych tematów – stypendysta Prezydenta Miasta Wałbrzycha w dziedzinie artystycznej w roku 2015, z zamiłowania dziennikarz muzyczny i zaciekły krytyk, a w dodatku zodiakalny wodnik :)

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

november, 2017

18nov(nov 18)19:00(nov 18)19:00PAWEŁ DOMAGAŁA 18.11 Białystok – Sala Koncertowa na Podleśnej

21nov(nov 21)19:00(nov 21)19:00PAWEŁ DOMAGAŁA 21.11 Gdańsk – Stary Maneż

22nov(nov 22)19:00(nov 22)19:00PAWEŁ DOMAGAŁA - 22.11 Toruń – CKK Jordanki

26nov(nov 26)19:00(nov 26)19:00PAWEŁ DOMAGAŁA - 26.11 Cieszyn – Teatr im. A. Mickiewicza

27nov(nov 27)19:00(nov 27)19:00PAWEŁ DOMAGAŁA - 27.11 Częstochowa – Filharmonia Częstochowska

Obserwuj nas na Twitterze

X