Relacja: Truskawka dzień trzeci
Foto:Anna Słodkiewicz

Relacja: Truskawka dzień trzeci

Wczorajszy dzień był już ostatnim z trzydniowego festiwalu Truskawka w Świdnickim Klubie Bolko. W programie były projekcje dwóch filmów: „Do It Together” oraz „Every Other Summer” a na koniec wystąpił zespół Tropy.

Zwieńczeniem tegorocznej Truskawki był koncert bydgoskiego duetu Tropy w składzie: Bartek Kapsa (drums, samplepad, bass guitar, synth) oraz Artur Maćkowiak (guitar, synth, electronics). Muzycy są również znani z takich zespołów jak Something Like Elvis, Contemporary Noise Sextet, Innercity Ensemble czy Potty Umbrella.

Tropy grają muzykę eksperymentalną, której nie da się do niczego porównać. To był niesamowicie magiczny występ do tej pory mam ciary. Koncert był całkowicie insrumentalny z projekcjami wyświetlanych na ekranie. To przykre, ale niestety sala była prawie pusta a szkoda, bo było czego posłuchać. W trakcie występu wyświetlane były fragmenty filmów Pedra Fereiry, które były inspiracją do stworzenia tych kompozycji.

Dla mnie było to pierwsze spotkanie z twórczością Tropów i Panowie mnie zachwycili. Zachęcam gorąco do zapoznania się z ich płytą „Eight Pieces” wydaną w marcu tego roku. Zapewniam nie będziecie żałować.

Tropy na Facebooku
Oficjalna strona Fundacji Nowa Sztuka Wet Music
Więcej o Wet Music Records:
Facebook | Twitter | Soundcloud | BandCamp
Filmy:

Zdjęcia:

Baner w newsie 851×315
Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: