Ultimate magazine theme for WordPress.

RIDE powraca po 20 latach nieobecności!

0

Zespół Ride powraca, po 20 latach nieobecności, z nowym materiałem. „Charm Assault”  to premierowy singiel, który zwiastuje najnowsze wydawnictwo formacji. Utworu można posłuchać poniżej i pod tym adresem: https://youtu.be/G5gBOlOWCLs

Za produkcję albumu odpowiada Erol Alkan, a  za miksy Alan Moulder (Arctic Monkeys, Smashing Pumpkins, The Killers) . Krążek długogrający trafi na półki sklepowe jeszcze w tym roku. Płyta ukaże się pod szyldem wytwórni Wichita Recordings.

„Charm Assault” wyraża frustrację i oburzenie wobec ludzi, którzy obecnie rządzą naszym krajem (Wielką Brytanią). Trasa w 2015 r. pomogła nam przypomnieć sobie, w czym byliśmy dobrzy  – mówi Andy Bell.

„Nowhere” i „Going Blank Again” to były wielkie albumy dla mnie i moich przyjaciół. Andy’ego znałem dość powierzchownie przez jego szwagra, ale tak naprawdę spotkaliśmy się jakieś 2 lata temu. Dostałem maila od niego z zapytaniem, czy chciałbym współpracować z jego zespołem. Kiedy usłyszałem wersje demo, zaangażowałem się w ten projekt w 100%. Andy zna się na muzyce elektronicznej i alternatywnej. To nas połączyło. Nowy materiał ma wszystko to, z czego znamy Ride – świetne utwory, głośne gitary, piękne harmonie, silne rytmy – mów Erol Alkan.

W 2014 r. Ride powrócił na scenę w 2014 r. Wszystkie bilety na ich koncerty zostały wyprzedane. Wystąpili między innymi na takich festiwalach jak Coachella, Primavera czy Field Day. Obecnie zespół tworzą: Andy Bell, Mark Gardener, Laurence Colbert oraz Steve Queralt.