ROY BENNET GROUP jutro w A’propos
Foto:mat. prasowe

ROY BENNET GROUP jutro w A’propos

ROY BENNET GROUP
koncert specjalny dla dorosłych z okazji Dnia Dziecka
1 czerwca 2016 godz. 19:00 Klub A’propos

1.06 Roy Bennet

Zapraszamy już jutro na koncert specjalny dla dorosłych z okazji Dnia Dziecka. Prosimy o tłumne przybycie, tym bardziej że wstęp jest praktycznie wolny – podczas koncertu należy jedynie zakupić „sok jabłkowy dla dorosłych”. A w zamian na scenie 10 muzyków pod wodzą basisty Krzysztofa Witkowskiego z frontmanem i wokalistą, Jamajczykiem Royem Bennetem.

Wokalista zespołu – Roy Bennet – to rodowity Jamajczyk, na co dzień mieszkający w Londynie. Jego styl i sceniczna ekspresja wyraźnie nawiązują do muzycznych tradycji Jamajki, muzyki funkowej spod znaku Jamesa Browna, soulu czy R&B.

Niezwykła żywiołowość, charyzma i ogromna pozytywna energia wokalisty emanuje na cały band, który podczas koncertów tworzy na scenie prawdziwy muzyczny dynamit. To właśnie pojęcie najtrafniej charakteryzuje tę polsko-angielską formację, której frontmanem jest oczywiście Roy Bennett. Liderem zespołu jest jednak basista Krzysztof Witkowski – pomysłodawca i założyciel tego wyjątkowego, w naszej rodzimej przestrzeni muzycznej, projektu. Jesienią ubiegłego roku Krzysztof Witkowski uhonorowany został nagrodą Marszałka Województwa Dolnośląskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury, w tym również za propagowanie sztuki jazzowej na stworzonym i kierowanym przez siebie Międzynarodowym Festiwalu „Hałda Jazz” w Bogatyni, który w tym roku będzie miał już swą IX odsłonę.

Oprócz Bennetta Krzysztof do współpracy zaprosił znaczących w Polsce muzyków, w tym Tomasza Pacanowskiego (gitara), który na co dzień gra w zespołach Sidney`a Polaka oraz Różach Europy. Na perkusji gra Grzegorz Daroń – muzyk, kompozytor i producent, kierownik muzyczny zespołu Justyny Steczkowskiej, natomiast na pianie Artur Florkowski. To właśnie jego piosenka „Love In Your Eyes” została doceniona przez Marka Niedźwiedzkiego i znalazła się w 10 wydaniu składanki „Smooth Jazz Cafe”. Pełną energii sekcję dętą stanowią Wiesław Mekka (saksofony) oraz Marcin Fic (trąbka), w chórkach natomiast śpiewają znakomici wokaliści – Katarzyna Mirowska oraz Marcin Wawrzynowicz.

Muzyka Roy Bennet Group to energetyczna mieszanka muzyki funk, reggae, soul i r&b z przejawiającą się w aranżacjach harmonią jazzową. Prezentowany podczas koncertu repertuar gwarantuje prawdziwy, dziewięćdziesięciominutowy show, podczas którego wykonywane są autorskie kompozycje z rekomendowanego przez Marka Niedźwieckiego i radiową „Trójkę” albumu ,,Positive – Energy’’ oraz covery utworów największych sław, np. Jamesa Browna czy Boba Marleya.

Wstęp: zakup soku jabłkowego dla dorosłych podczas koncertu, dzieci i młodzież szkolna wstęp wolny

Źródło: materiały prasowe

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: