Ryba And The Witches (RATW) nowy singiel „GINNY”

“Ginny” to pierwszy singiel, z zapowiadanej na kwiecień 2017, nowej płyty zespołu Ryba and The Witches. To piosenka o wyjątkowo pociągającej kobiecie, swoistej femme fatale, która staje się obsesją zakochanego w niej mężczyzny. Co ciekawe tekst napisał syn Muchy, wokalisty zespołu.

Ryba and The Witches wracają po swoim debiucie w 2013, zapowiadając świeży, pełen nowych zaklęć album pt. „Spell”. Dwanaście klimatycznych utworów, z bardzo charakterystycznym wokalem, wypełnionych rockową, lekko „zimnofalową” atmosferą jest swoistym hymnem na cześć kobiet i miłości.

Muzyka: Bartosz Muszyński , Piotr Rybicki, Jakub Frydrych

Tekst: Jacek Muszyński

 

RATW:

Bartosz „Mucha” Muszyński : wokal, syntezatory, gitara, bas

Piotr „Ryba” Rybicki: perkusja

Jakub Frydrych: gitara

 

Realizacja i współprodukcja oraz synth i piano

Marcin Górny  studio „Splendor i Sława”

 

http://rybaandthewitches.com/

https://www.facebook.com/rybandw

https://www.youtube.com/channel/UCJN3dTGIOH74D2ToyM6mDYg

____________________________________________________________________

RYBA AND THE WITCHES

 

Mucha – głos wiedźm, czarodziej, artysta malarz + gitara i synthy

Ryba – perkusista, wiedźmin, szaman, nadaje rytm zespołowi, także poza sceną.

Kuba – władca strun

 

Sabaty i zaklęcia – fatum i przeznaczenie – rzeczywistość i drugi księżyc.

Pierwszy Sabat i świetnie przyjęta pierwsza płyta to już przeszłość.

Drugi Sabat przyniósł zaskakujące rozwiązania.

Mucha , Ryba i Kuba wyczarowali…nowe zaklęcia są przyprawiane i już wkrótce zawładną zmysłami…

 

Muzyka zespołu to śmiałe połączenie gitarowych brzmień z elektroniką, z charakterystycznym i charyzmatycznym męskim wokalem. Ciekawe kompozycje cechują nietuzinkowe linie melodyczne, a eklektyczne aranżacje potrafią zaskoczyć nawet bardzo wymagającego fana rocka. Teksty Muchy są jak jego malarstwo. Opowiada obrazami, które sam maluje. Dotyka wrażliwych stron życia: miłości, samotności, przyjaźni. Wokal Muchy porównują do legend takich jak Nick Cave czy Till Lindemann z Rammstein. W utworach RATW doszukać się można brzmień Depeche Mode, The Mission czy The Sisters Of Mercy.

„Znamy się od 20 lat. Mieszkamy w jednym mieście. Mucha z Rybą grali w zespole Lizar. Razem stworzyliśmy zespół Ryba And The Witches, który jest naszym artystycznym spełnieniem.”

 

 

W maju 2014 ukazał się debiutancki album „Ryba And The Witches” składający się z 2 płyt: CD (10 utworów + bonus) i DVD (koncert zarejestrowany w studiu im. Krzysztofa Komedy, Polskie Radio „MERKURY” – Poznań)

 

Zagrali na Spring Break Festival, Malta Festival 2014, Jarocin Festiwal 2014, Nowe Męskie Granie 2014. Wystąpili także na Męskim Graniu 2014 we Wrocławiu. Otwierali występ legendy muzyki progresywnej – Fisha w poznańskim Eskulapie. W radiowej trójce zagrali w ramach OFFSESJII Piotra Stelmacha

Można było zobaczyć ich w kilku programach telewizyjnych m.in u Kuby Wojewódzkiego (https://www.youtube.com/watch?v=JIZIPZoQdPA)

Występowali w Kolonii i Berlinie, dokąd wracają na ponowne zaproszenie organizatorów z Niemiec.  W kwietniu 2016 zagrali entuzjastycznie przyjęty koncert połączony z wernisażem malarstwa Muchy w Teatrze Ósmego Dnia w Poznaniu .

 

Premiera drugiej płyty zespołu pt. „Spell” planowana  jest w kwietniu 2017r , następnie Wiedźmy wezmą udział w sabatach w kraju i zagranicą.

 

http://rybaandthewitches.com/

https://www.facebook.com/rybandw

https://www.youtube.com/channel/UCJN3dTGIOH74D2ToyM6mDYg

X