Ultimate magazine theme for WordPress.

RYLEY WALKER prezentuje drugi singiel z najnowszej płyty!

0

RYLEY WALKER
PREZENTUJE DRUGI SINGIEL Z NAJNOWSZEJ PŁYTY

Ryley Walker zaprezentował drugi singiel, który zwiastuje jego najnowsze wydawnictwo „Deafman Glance”. Płyta ukaże się 18 maja nakładem wytwórni Dead Oceans. Utworu „Opposite Middle”  można posłuchać tutaj.

„Opposite Middle” to ostatnia piosenka, którą skomponowałem na płytę. Na początku był to wolny utwór, ale w końcowym efekcie nadałem mu szybsze tempo. Mocno skupiałem się, aby mój mózg lepiej pracował. Na gitarze zagrał David Grubbs oraz Steve Hackett. Nie potrafię grać tak jak oni, dlatego doceniam ich wkład w tę kompozycję.  – mówi Ryley.

Za produkcję nowego krążka odpowiedzialny jest sam artysta oraz LeRoy Bach. Materiał na płytę w dużej mierze został zarejestrowany w Minbal Studios (obecnie JAMDEK Studios). Późniejsze sesje były dogrywane w USA Studios oraz kuchni LeRoya. Za miks utworów odpowiedzialny jest Cooper Crain (Bitchin’ Bajas, Cave).  Walker do współpracy nad albumem zaprosił takich muzyków jak: Brian J Sulpizio, Bill Mackay, Andrew Scott Young, Matt Lux, Mikel Avery, Quin Kirchner oraz Nate Lepine.